POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...

HomeHome  PortailPortail  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  Login  

Share | 

PRIJEDLOZI!!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
melsas
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 368
Registration date : 2007-11-07

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Tue Nov 20 2007, 19:28

pa znaci propalo vec, ili niste ni probali sa ovom americkom gospodjom?
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Tue Nov 20 2007, 19:30

Draga melsas koliko god ona izgledala i zvucala kao neko do koga se moze samo jednim mailom ili telefonskim pozivod doprijeti, nije to bas tako....
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Tue Nov 20 2007, 22:12

znam, laro, ali neki su uspjeli, pa ako zapnemo i potrudimo se, mozda cemo uspjeti...
nisam ni ja previse optimisticna sa time, ali treba pokusati, i pokusati, i sve tako, ako ne uspije, onda u potragu za nekim drugim nacinom, ali za to sam da se proba, pa cemo vidjeti, mozda nas bas primjeti i dirne je nasa prica, svasta se desava, slazete se???
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
tinchy
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 645
Registration date : 2007-08-01

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Tue Nov 20 2007, 22:22

Moze svako od nas poslati po jedan e-mail na njenu mail adresu... Pa morace procitati bar jedno od nasih pisama!!! A vala kad moze da radi reportaze za ljude ne vjerujem da bi dopustila sebi da ne uradi nesto i za zivotinje...
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://www.sossarajevo.blogger.ba
melsas
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Tue Nov 20 2007, 22:24

pa, da, svi, znaci forumasi na posao za tipkalicu, neka D. otvori topic o rezultatima-odgovorima...
imate njen e-mail na njenoj stranici, i to moram da nadjem..
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
sofi
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 242
Registration date : 2007-11-06

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Wed Nov 21 2007, 10:57

Ne znam čemu tolika rasprava oko licemjerne Oprah.
Ko god misli da će odgovoriti neka joj piše. I gotova priča.
Na HRT 1 (ja mislim) subotom ima emisija o psima, gdje prestavljaju rase, uzgajivače....
Na kraju obavezno rolaju slike psasa i mačaka za udomljavanje.
Pišite i njima.
Redom, svima....
Pa će nešto na kraju i upaliti.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Selena
novi kolačić :)

Broj komentara : 3
Registration date : 2007-11-21

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Thu Nov 22 2007, 00:42

Jasmina (citat):
farah (citat):
Ima ljudi koji bi htjeli pomoci a ne mogu usvojiti zivotinju i nemaju vremena za volontiranje, a ovako kada im ponudite sponzorstvo (ako je firma mozete ih i promovirati) onda ce znati kome konretno pomazu. Samo ideja.

Evo ja prva. Wink

Osim toga, mozda bi se mogli napraviti neki bedzevi, majice i ostali logo materijali na kojima bismo napisali npr "Ja pomazem zivotinjama" (ili nesto inventivnije, nemam inspiracije trenutno) i kontakt udruzenja i onda to ponuditi nekim gift shopovima, prodavati na bilo kakvom eventu. Ili nuditi firmama novogodisnje cestitke s tim fazonima.

It was a moment of brainstorming... zmig

Što se tiče tih bedževa, čini mi se da nije loša ideja. I ako se na kraju odluči tome pristupiti, mislim da mogu pomoći, jer imam prijatelja koji se time bavi- izradom, mislim.
A i ta članarina je, po meni, dobar početak- mislim da 5 ili 10 KM mjesečno može gotovo svako izdvojiti.

Btw, nova sam, pa vas sve ovim putem pozdravljam.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Thu Nov 22 2007, 01:00

Selena, dobro nam dosla cheers
Predstaviti se mozes u nasem pdf gdje se inace upoznajemo malo bolje

Prijatelji zivotinja su prodavali bedzeve za 1,5 KM, meni su svi super, mogli bi ici po skolama, usput napraviti neke radionice, to vec mi psiholozi mozemo osmisliti u vezi toga kako se ponasati prema zivotinjama i da tu djecu malo naucimo da nije ok zivotinje muciti, jer ocito da im kuci nema to ko objasniti, i usput prodavati te bedzeve...

mislim da bi bilo super da se psotavimo tako da je zaista u modi (srce me boli dok ovo pisem, briga o zivotinjama u MODI) ali nasem svijetu se drugacije nesto ne moze ni objasniti, pa da odstampamo super slikice i logoe na majcice i onda da ih dilamo po radnjama....
meni je super ideja i slike na soljice, ono rukica i sapica, beba i kuko, to bi islo bas super, napisati da kupovinom proizvoda pomazemo zastiti zivotinja itd
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Thu Nov 22 2007, 01:32

napadnite moju skolu prvu, ovi kod mene su ludjaci, mada ima nekoliko djece koja znaju sa kucama i ostalim, pa ako se utrefe na veliki odmor, onda ih nahranimo...

dodjite, slobodno, ali neka se prvo dogovorimo u kancelariji ili gdje vec, uzivo..

mislim da je sa bedzevima super. mama je to nekada radila, ide to lako..
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Thu Nov 22 2007, 01:48

melsas nemas ti pojma koja je procedura sa direktorom, pedagogo, psihologom bla bla bla....
da bi se radio bilo kakav projekat mora se prvo osmisliti da bude kvalitetan, drugo mora se dobiti dozvola mali milion da bi napali skolu...
nje to bas tako jednostavno
Na vrh Go down
Selena

Broj komentara : 3
Registration date : 2007-11-21

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Thu Nov 22 2007, 02:08

Znam da nije lako doći do eto nekih par minuta da se predstavi ideja, ali može se pokušati uspostaviti kontakt na tu temu-recimo svako u svojim bivšim /sadašnjim školama, preko razrednih profesora i slično- pa možda se nešto i uspije organizovati.

Bedževi i majice- mislim da bi to trebalo biti izvodjlivo, s tim da se stave svi mogući troškovi na papir pa da se vidi koliko se može napraviti. A i šoljice su dobra ideja, samo što je toga već mnogo, sa raznim aplikacijama životinja, pa ne znam baš hoće li naići na poseban feedback.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
melsas
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Thu Nov 22 2007, 18:21

mi nemamo skolskog psihologa No
mogla bi ti biti Laughing

a salu na stranu, znam da treba dogovoriti, ali kod nas to sve ide lakse, jer ni sama skola nije bas organizovana, bolje ih ipak ja sve poznajem. nasa direktorica je prilicno susretljiva, eto ipak je uspjela dobiti dvoriste za nas, jer ga dosad nismo imali, iako nam jos ljudi piiipiiii po dvoristu, ali nema veze, i to ce prestati kad ga ogradimo...

mislim da trebate doci, svi nam nesto dolaze i promoviraju razne stvari, samo se najave i to je to...
kod nas prodavaci svega i svacega stalno u skoli, jos ako napravimo to dobro, bit ce super..

sutra cu postaviti sliku tog jenog bedza sto je mama pravila mojoj drugarici, taj je jedini ostao..mislim zbog tehnike, lako je jeftino nabaviti stakala i plastike za bedzeve, bas pripremljeni, pitat cu mamu gdje je ona to kupila...imaju i kockasti oblici i svasta..

osim toga, ne morate u skoli, ne znam da li jos negdje ima onaj art market, to je bilo dobro mjesto za prodavanje, samo ne vjerujem da jos uvijek postoji...
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Jasmina
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 135
Registration date : 2007-10-17

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Fri Nov 23 2007, 15:27

Oprah ima i neki svoj klub na web stranici, mozda je to put kojim se moze doci do nje. Registrovati se, konktaktirati s ljudima na tim forumima, "get the word out" sto rekli Ameri. Link za registraciju je:
http://www.oprah.com/mbr/mbr_new_profile.jsp Samo oprezno, imajte na umu da Ameri jako mrze spam.

Stranica sa linkovima za kontakt (ima ih vise) je:
http://www2.oprah.com/email/email_landing.jhtml

---
Art market, mislim da to vise ne postoji...

---
Za bedzeve i te djidje, imam i ja poznanicu koja se time bavi, pa cu traziti cijene...

A za predstavljanje, imam jos nekoliko ideja:
- Britich Council ima neka desavanja tipa umjetnickih izlozbi ili takvih stvari, koliko sam skontala, imaju neki cosak u koji se moze nesto takvo ostaviti... A poznajem i curu koja tamo radi, pa vjerujem da bi se tu nesto dalo srediti.

- Po uzoru na strane web stranice, mozemo napraviti neki "SOS Kit" koji bi ljudi mogli downloadovati i printati u koji bismo stavili npr spisak sa kontaktima ljudi koji mogu pomoci u slucaju da naidjete na neku zivotinju kojoj je to potrebno, neke naljepnice po ovom principu "Ja stitim zivotinje. Ako i ti zelis, idi na http://..." i slicne stvari. To bi nas kostalo minimalno.

Ali, koliko vidim, ovdje vecina ljudi zna sta treba, ali je potreban neko da sve to pokrene. Hajde da za pocetak osmislimo neku kampanju koju cemo onda samo modificirati po potrbi za TV, skole, internet i sl. Mislim da bi nam tu dobro dosao neko ko ima iskustva s marketingom, cisto da nas pokrene. Onda svi mogu doprinijeti idejama i konkretnom pomoci.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
melsas
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Fri Nov 23 2007, 19:39

izvinjavam se jer prije nisam imala informaciju, a jasmina, nemoj samo pliz davati dezinformaciju, ok ako mislis, ali evo nije problem, ja znam:uredu:

svake subote u BKC-u, ne znam tacno kada, mislim oko podne, znaju moji tu neku sto organizuje, nekidan su je vidjeli..
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
melsas
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Fri Nov 23 2007, 19:45

ima art market, u subotu (svaku) u BKC-u u 10.00 sati prije podne, pa dokad zelite, ja mislim do 15-16h popodne. uglavnom, tamo (znam iz licnog iskustva) ide dobro prodaja bedzeva, razglednica, cestitki, slika, nakita i ostalog. ja do sljedece subote mogu napraviti toliko i toliko nausnica, vi da se organizujete za toliko i toliko bedzeva, i jos da se skupimo, pa jedni ciste stakalca (sve govorim osnovano, pomaga mami oko njenih), drugi sastavljaju, treci rade na kompjuteru i printaju, cetvrti rezu.

ustvari najjeftiniji za napravit su oni sto imaju plasticni dio, basliju i stakalce, koje se uklopi u plasticni dio preko papira. moja mama ce mi sutra dati inormaciju kolika treba biti velicina bedza na kompjureu da bi se kako treba isprintalo u pravoj velicini.

ja sam tamo pravila kutije od osnove za toalet-papir, i to je islo, a slicno je reciklazi shinesmile
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Jasmina
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 135
Registration date : 2007-10-17

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Sat Nov 24 2007, 01:50

Pa ja i rekoh da mislim, ne da znam Wink Super da sam krivo mislila...
E bas cu otici jedne subote da vidim kako to izgleda, hvala ti na informaciji.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Sat Nov 24 2007, 03:24

ja sam danas kod kolegice vidjela mrak nausnice (pravougaonik), nekakva slika na njima,crne su boje (i onda slika ali ne preko cijele nausnice), mislim da bi fora bila nesto slatko isprintati, neku medenu sliku na to...
ja znam da bih se prva folirala s tim I love you
uopce ne moramo sad nesto forsirati da ogromnim slovima bilo gdje pise animal sos, bitno je da stvorimo neki logo po kojima ce nas ljudi prepoznavati....
ima prelijepih slika brate dragi koje mozemo iskoristiti, sad cu se bas baciti u potragu sta bi to mogli da iskoristimo u nasoj kampanji
Na vrh Go down
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Sat Nov 24 2007, 03:51

evo i nekih prijedloga, ili ti ga mogucih ideja za ovo sto planiramo...
to su neke ideje, imam ih ja more u glavi, ovo su vise da vidimo sta bi to mogli. sve ideje su takodjer dobrodosle, pa ako imate neku dobru sliku samo ovdje postajte oki?

Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Mon Nov 26 2007, 23:20

sutra ce izaci slika one nausnice sa psecom glavom, samo da nekome posaljem da posta
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
melsas
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Wed Nov 28 2007, 13:14

evo sad mi je opet OK, pa da stavim slike... dok mogu...

eto, i za one koji su plasljivi, niti grize, niti laje Very Happy
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
ToLive4
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 155
Registration date : 2007-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Wed Nov 28 2007, 13:33

@melsas
Hocu ja odmah da kupim jednog ovakvog ljubimca.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
melsas
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Wed Nov 28 2007, 14:12

je li, ne moras ga ni kupati, ni hraniti...

bolje da mi pomognes da ih pravim, to je dio fonda za azil !!!
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Wed Nov 28 2007, 18:49

a meni su narukvice FORA!!!
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 645
Registration date : 2007-08-01

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Wed Nov 28 2007, 22:02

Ko pravi ovo, kako, gdje i kako se moze pomoci oko toga? Smile
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://www.sossarajevo.blogger.ba
melsas
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   Wed Nov 28 2007, 22:23

@ tinchy, na sta se to pitanje odnosi? na bilo sta da se odnosi, treba da se pravi sto prije, ja se recimo prpremam za ovu subotu u art marketu...

@ laro, slazem se za narukvice, to je sad popularno, ustvari bilo je ljetos, sada ih manje nose, ali uglavnom djeca...

imam jos jednu kocku, nije vezana bas za zivotinja, ali kao ona kocka sto se baca, samo ljubicasta sa plavim tufnama, kad postavim sliku bice super !!!
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: PRIJEDLOZI!!   

Na vrh Go down

PRIJEDLOZI!!
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next