POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Kampanja

Go down 
+2
Hitman
D.
6 posters
AutorPoruka
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Kampanja   Kampanja EmptyThu Aug 02 2007, 09:58

Uključite se!
Pretpostavlja se da je socijalna veza između psa i čovjeka uspostavljena prije oko 12.000 godina na eurroazijskom području.
Ipak, danas veliki broj ljubimaca dočeka smrt van doma, jer njihovi vlasnici ili nisu više u mogućnosti da brinu o njima ili nisu finansijski dobrostojeći da plate liječenje i eutanaziju bolesnih i starih ljubimaca. Također i potomstvo ljubimaca brzo završava na ulici.
Time se narušava dobrobit, fizički, zdravstveni i mentalni status napuštenih pasa, lična sigurnost i zdravstveni status i sigurnost opšte društvene zajednice.
Bez obzira da li ih sažaljevate i saosjećate sa njima ili ih se plašite, svejedno da li ste član društva za zaštitu životinja, radite u opštinskoj upravi ili komunalnom preduzeću, kada su lutalice u pitanju, svi mi zajedno imamo isti cilj – njihov nestanak sa ulica i zaboravljanje termina “napuštena“ i “odbačena“ životinja.
Ono što je zajedničko svim zemljama sa izraženim problemom pasa lutalica jeste da se milioni ovih životinja ubiju svake godine iz jednostavnog razloga – IMA IH PREVIŠE! Međutim, očigledno da nije dovoljno životinja uklonjeno čim ih i dalje ima previše!?
Jasno je da ubijanje NE DAJE rezultate!
Ubijanje trajno NE smanjuje ukupan broj pasa i mačaka u jednom kraju. Ubijanje NE smanjuje problem sa bolestima, a osim toga,
UBIJANJE JE SKUPO!
Borimo se za udomljavanje napuštenih životinja i popularizaciju sterlizacije kao jedinog humanog i dugoročnog rješenja ovog problema
koji se tiče svih nas!
Na vrh Go down
Gost
Gost




Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyThu Aug 02 2007, 17:31

Svaka ideja je dobrodosla!!!
Dunjica i ja smo vec skontali par ideja i treba nam dobrovoljaca da pocnemo i da ih realizujemo.
Jedna od ideja jeste da posaljemo radio stanicama email ili da licno odemo do voditelja nor jutarnjeg programa, tada ljudi idu na posao ili su na poslu i da napravimo neku emisiju gdje cemo apelirati na pomoc i udomljavanje.
evo ja imam prijateljicu na Radio 202 pa kad se vrati s mora pitacu je da nam pomogne.
Ima jos nekih ideja?????
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyThu Aug 02 2007, 18:07

Ja mislim da nebi bilo loše lijepiti plakatice sa slikom psa ili mace ,a da ispod slikice pise kratka prica o tom psu Question
Sto mislite?
Na vrh Go down
Gost
Gost




Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyThu Aug 02 2007, 23:42

ideja je jako dobra, a mozemo usput promovisati i ovaj site. moramo se dogovoriti gdje ima najjeftinije printanje. ja cu nesto skontati pa da nesto letaka isprintam besplatno.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyThu Aug 02 2007, 23:57

Super, to je meni puno puta palo na pamet, da se dogovorimo tipa da u nekom trznom centru ili na fakultete, srednje skole i sl. stavimo pano koji ce se redovito azurirati postavljanjem slika zivotinja koje su tek stigle, sta mislite???
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 03 2007, 00:52

evo mene opet da se ukljucim u sve ovo. kome treba pomoc...tu sam Wink.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 03 2007, 00:58

odlicno!
neka smo mi maknuli sve s mrtve tacke
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 03 2007, 01:51

Raspitat cu se i ja koliko je ovdje kod nas u Kiseljaku printanje,pa mozemo lijepiti plakatice negdje gdje se svijet najvise okuplja Very Happy
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 03 2007, 02:28

Odlicna ideja ja mogu polijepiti letke po skoli mojoj Very Happy:D Odlicna ideja ljudi!!!
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 03 2007, 07:47

Znači trebamo napraviti ili dobiti na korištenje neki pano (tipa ono u školama kad se tek uđe u škole pa znaju Vas dočekati panoi sa crtežima) e pa da mi to lijepo napravimo u stilu koje riječi o zaštiti životinja i naravno da stavimo i slikice, moram otići sutra pitati koliko košta printanje u boji na malo kvalitetnijerm papiru (ima iko pojma???)
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 03 2007, 11:47

ide ti marka po a4 papiru kolko ja znam iz srednje, stalno sam se s tim zezala. na vece kolicine ide 80kf i na jos vece jos manje. to u onoj right copy kopirnici u gradu. a i super kvalitetno ispadne, da ne bude nikakve zabune Very Happy.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 03 2007, 12:04

Arijana mislimo na onaj kvalitetniji papir jelda???mislim jer ako je rijec o onome obicnom kucnom da tako kazem to mi je fakat previse, ali ako je kvalitetnije u pitanju super!!!!!
Mozemo uzeti neke ploce(tipa spere) sto ima uzeti u obiju, pa upeglat i pet shopove,da stavimo negdje u pet shopu, a naravno napravit to da bude lijepo:),
a kad uslikamo cuke, trebamo se naci jedan dan negdje na kafi ko bude mogao doci da osmislimo dizajn a onda idemo Boze pomozi i u realizaciju;)

p.s. ali prije toga mislim da je kljucno da odemo i uslikamo sve cuke da bas lijepo vide, meni je digitalac kod mame koja je na putu i vraca se za 10 dana, ili ako neko jos ima da odemo i ranije, sad cu poslat poruku Velji pa kad bi to otisli sad iza nedelje ako neko moze, jer ja sam jos slijedecu sedmicu na godisnjem pa stvarno imam vremena..
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 03 2007, 14:36

ja imam aparat, pa eto, kad vam se da, i meni se da Very Happy.

edit: i meni se cini da je papir bio obicni, ali je printanje bilo ko fotografije sto printaju, znaci ne ono obicno u boji nego bas se lijepo sjaji i sve to, tako da je meni to bilo super kvalitetno. mislim ako im mi odnesemo papir na koji zelimo da im ni to ne bi bio problem. ma fini su oni Wink

edit2: a da izradjujemo slike? zar nam nije to onako povoljnije, kvalitetnije i lakse?
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 03 2007, 15:08

Vidis, jos bolje Smile super ideja, ja sam nasla neke ˝podloge˝ u vidu sapica malih, jako je slatko, pa mogu je recimo odštampat papira koliko treba sa podacima o cukici i onda samo naljepimo sliku!!! super Wink
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 03 2007, 15:12

ma super, vidjeces super ce to biti Wink samo se moramo vidjeti sa cika veljom da vidimo sta on o tome misli :S

jel ima sutra ono udomljavanje ili je sljedece subote?
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 03 2007, 19:23

Ljudi slikanje cuka je ok da se odradi u ponedeljak i/ili utorak oko 4 popodne, ja mogu nadam se da i vi. Arijana jel tebi ok???jer ja nemam digitalca sad :cry:
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 03 2007, 22:32

je ok, svejedno pon ili uto, samo mi javite prije Very Happy
Na vrh Go down
Gost
Gost




Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 03 2007, 23:54

imamo digitalac, jos samo da se dogovorimo vrijeme i mjesto Smile
a mozemo naravno i kratki filmic snimiti o svakom psu, mozda otvoriti account na youtube itd
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptySat Aug 04 2007, 02:26

i to je dobra ideja!
Na vrh Go down
Gost
Gost




Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptySat Aug 04 2007, 03:45

evo poslala sam email prijateljici koja radi na Radio 202, poslala sam kameleon radiju, poslala sam email novinama Azra.... Cekam odgovor
Ja sam u Splitu i dolazim u nedjelju navecer, tako da mozemo slikati i snimati sto se mene tice vec u ponedjeljak, ali daj da se dogovorimo da svi zainteresirani dodju. Moze i Semir da pogleda cuke, taman da se svi upoznamo (mislim znam dunju i semira) ali sa ostalim pa da ovo ne bude samo jedno internet prijateljstvo vec ono pravo Smile
Zajedno smo jaci! Pusa
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptySat Aug 04 2007, 06:32

u jojjjj ja ne mogu jer ja sam trenutno u kanadi do septembra... kad se vratim ako treba digitalac zovite..Aaaa jedva cekam da dodjem!!
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptySat Aug 04 2007, 17:55

Ljudi jos mi je nesto palo na pamet, npr istampamo male papirice sa linkom foruma i mozemo napisati ovaj tekst sto sam ga stavila na pocetak ove teme i idemo po internet centrima i to podijelimo raji, mislim kad su vec na netu da navrate i do nas Smile
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyTue Aug 07 2007, 20:15

Ja se kasno ukljucujem ali posto sam odavno punoljetna, meni nije problem nocu lijepiti plakate. Naravno, ne bih sama ali uz jos jednu,dvije osobe-cijelu noc ! To govorim, jer nekada je po danu to teze uraditi, ljudi gledaju, zapitkuju,svadjaju se. . . . Nije ilegala, ali to treba da ih doceka na tacni ! Dakle, samo mi jevite dan ranije,moze? Very Happy
Na vrh Go down
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptyFri Aug 10 2007, 22:58

ma svi u svojoj mahali mozemo polijepiti plakate. valjda ne stanujemo svi u istom naselju. ja sam na grbavici.
zao mi je sto se necemo vidjeti u subotu Sad
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja EmptySat Aug 11 2007, 00:21

Jaco komsinice Smile ne znam gdje si na grbavici, ali eto ispade da dijelimo istu mahalu Smile

Palo mi je na pamet da stavljamo i u sanducice, pa neko ce bacit, ali ce nadam se neko i procitat i odluciti se da nam pomogne..
Na vrh Go down
Sponsored content





Kampanja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kampanja   Kampanja Empty

Na vrh Go down
 
Kampanja
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Sunny iz Azica

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Kako pomoći?-
Idi na: