POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...

HomeHome  PortailPortail  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  Login  
Share | 

Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?   Thu Oct 25 2007, 10:02

jutros je minnie pocela cudno da dise, nije kasalj niti kihanje, jednostavno kao kao covjek ima upalu brla i bronhitis pa se osjeti da otezano dize i da ima unutra neki sekret.
Ne znam da li da odmah zovem veta, jer je i dalje vesela, mislim da nema temperaturu.
prosli put su joj dijagnosticirali bronhitis kad ga uopce nije imala i vjerujem samo Custovicu, pa cu je morati sutra najvjerovatnije voziti njemu, jer danas smo dokasno na fakultetu.
Moze li mi reci neko neki savjet da li joj trebam davati neke cajeve ili sta???
Bojim se da ne predje u upalu pluca
sva sam zbrkana pa je mozda i post takav I love you
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin

Broj komentara: 730
Registration date: 2007-07-31

KomentarNaslov komentara: Re: Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?   Thu Oct 25 2007, 10:07

Laro obuci joj neki kaputi njen, neki futrovani, kao sto i mi stavimo nesto toplo na pluca, a ovo kako je naglo zahladilo ne bi me ni cudilo....skuhaj joj nekog caja bilo kojeg nece joj skoditi a ako vidis da se ne smiruje obavezno zovi harisa!

Vidi profil korisnika
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara: 403
Registration date: 2007-08-05

KomentarNaslov komentara: Re: Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?   Thu Oct 25 2007, 10:35

uh, ja sam prije 15ak dana imala slican problem sa Bilom. Kao da mu je nesto u plucima pa je povracao svakih pola sata do sat. I tako 24h, ustvari malo duze. Istovremeno je jeo i bio relativno dobro raspolozen. Moj vet dosao, pregledao ga i nista nije ustanovio jedino preporucio da mu uklonim hranu. Sutradan poceo nos da mu curi, ali ono kao ljudima kad su nahladjeni. Proslo sve poslije 3 dana. Tada je Tatarini krenulo isto, ali ona je glupica koja nije znala iskasljati i izbaciti to sto joj smeta pa mi je bilo pravo zao. I sve se zavrsilo curenjem nosa. Mislim da je virus ili prehlada, nista strasano.
Osjecala sam se kao mama 2 male djece koja bjeze od mene kada vide da u rukama imam maramicu...
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika http://www.animalsmatter.org
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?   Thu Oct 25 2007, 21:27

nakon cjelodnevnog lezanja evo je glodje kost
dajemo joj puno vitamina C, malo meda, caja, propolis
nadam se da ce sve biti ok
previse je skakala po onom snijegu, jela ga.... Dunjice, uvijek je ona meni u kaputicu, mozda je ovo reakcija na onu hladnocu, jer ipak je ona niska, malena, osjetljiva, kad se vratimo kuci bude mokra.

Sad cemo smanjiti setnje dok ne vidim da je prestala da kaslje, i malo cem ose bolje cuvati

Hvala svima na savjetu a dunji na znas ti cemu Like a Star @ heaven
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara: 367
Registration date: 2007-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?   Mon Nov 19 2007, 14:36

moj je vili imao upalu pluca skoro svake zime dosada, bez obzira jel mu obucem kaputice, dzempercice, trenerkice il bilo sta drugo.

kaze vet nizak, a jos i osjetljiv na hladnocu, pa zato :S.

uglavnom, ja ti odmah znam da je upala pluca kod njega kad:

- ne da da mu se pridje
- po citav dan samo spava
- nece da se igra
- nece da jede
- jedva se dovuce da se malo napije vode

et tak. Very Happy

a moguce da ti se minnie prehladila jer je ovo naglo zahladnilo :S.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
sofi
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara: 242
Registration date: 2007-11-06

KomentarNaslov komentara: Re: Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?   Fri Nov 30 2007, 09:54

SOFI IMA UPALU PLUĆA!!!
Jutros smo bili kod veterinara, preslušao je, dao joj neku injekciju i još nešto. Nakon toga, kaže upala pluća... I ode s tehničarom u drugu sopbu i zatvoriše se...
Izlazi taj tehničar nakon pet minuta i kaže samo dođite vi opetr ujutro..
Ja kažem ok, ali šta joj je tačno i šta ste joj sad dali. Kad lik poludi, poče se kao derat na mene i kaže, „pa rekli smo vam da je upala pluća. I znaš valjda šta može kod nas dobiti, anribiotik i vitamine. Dođite ujutro, i tad ćete i ovo platiti“...
Ja sam se samo okrenula i otišlča jer bih u suprotnom počela divljati tamo...Možete li vi zamisliti kakav je to odnos???
Šta da radim sad, uopšte im ne vjerujem...

p.s. Arijana, kako se inače liječi upala pluća?
Sve simptome koje si nabrojala Sofi ima...
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?   Fri Nov 30 2007, 10:22

minnie je imala bronhitis
saljem ti na pp kako sam je lijecila ne bih da me ovdje osude sto je nisam vodila vetetrinaru, ali vise nikome ne vjerujem (osim haretu)
sad je kuc kuc dobro
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?   Fri Nov 30 2007, 12:54

sofi (citat):
SOFI IMA UPALU PLUĆA!!!
Jutros smo bili kod veterinara, preslušao je, dao joj neku injekciju i još nešto. Nakon toga, kaže upala pluća... I ode s tehničarom u drugu sopbu i zatvoriše se...
Ja kažem ok, ali šta joj je tačno i šta ste joj sad dali. Kad lik poludi, poče se kao derat na mene i kaže, „pa rekli smo vam da je upala pluća. I znaš valjda šta može kod nas dobiti, anribiotik i vitamine. Dođite ujutro, i tad ćete i ovo platiti“...
Ja sam se samo okrenula i otišlča jer bih u suprotnom počela divljati tamo...Možete li vi zamisliti kakav je to odnos???

ja sam ga vodila na neke injekcije haman svaka dva dana i nakon 2 sedmice bude dobar. to mu je onaj ANDREJ krasni davao dok je radio dole na stupu. sacekaj da nadjem knjizicu da vidim sta mu je davao...

: komentar modifikovan dana: Fri Nov 30 2007, 12:55; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
arijana
starosjedioci
starosjedioci

KomentarNaslov komentara: Re: Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?   Fri Nov 30 2007, 12:55

ojojojo ne mogu ovo procitat Sad
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Nosty
aktivisti
aktivisti

Broj komentara: 18
Registration date: 2008-01-22

KomentarNaslov komentara: Re: Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?   Tue Jan 22 2008, 23:15

Lara molim te mozes li i meni poslati na PP sta si sve davala psu? Vec postajem ocajna, moj mali cupavac nikako nije dobro. Vodili smo ga veterinaru rekose upala zdrijela, ali ja ipak sumnjam na upalu pluca Sad
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
liliput
aktivisti
aktivisti

Broj komentara: 44
Registration date: 2008-03-04

KomentarNaslov komentara: Re: Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?   Wed May 07 2008, 18:31

sofi (citat):
SOFI IMA UPALU PLUĆA!!!

Izvini, a u kojoj si veterinarskoj stanici bila da znam da ne idem?
Inace ja imam uzasno negativna iskustva sa skoro svim veterinarima, sto zbog arogancije, a najvise zbog strucnosti tj.NEstrucnosti(kao sto ti je i ovaj rekao, jedino sto znaju to je da daju antibiotik i vitamnske injekcije koje maaaasno naplate Shocked ). Moj malisha je isto tako jedno vrijeme imao problema , uzasno je kasljao, kao da gubi dah, ponekad bi povratio nesto slicno slajmu, onako zuckasto. I naravno, zadnji put kad sam ga odvela(na stup) dobio je antibiotik iznad zadnje nogice, i 3 mjeseca mi sepao na tu nogu scratch Danas smo bas stari i ja odlucili kupit si neku dobru knjigu, pa malo iscitavati( ovo ne govorim bez razloga, psa imam 4 godine , obisla sam bukvalno sve veterinarske stanice Evil or Very Mad . Krasni nije losh , volim sto dodje u kucne posjete. Kako da se dodje do Harisa Custovica? On mi je cipirao cuku, stvarno je bilo brzinski i strucno bounce
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
bani
novi kolačić :)

Broj komentara: 1
Registration date: 2009-04-13

KomentarNaslov komentara: Re: Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?   Mon Apr 13 2009, 11:41

Lara molim te ako vidiš ovu poruku pošalji i meni na pp kako si lečila kucu. Ja imam patuljastog šnaucera , starog 8 meseci, i grozno se oseća. Samo leži i mnogo teško se kreće kad ustane, sav je malaksao, jutors smo bili kod veta, ima teži oblik bronhitisa i krajnici su joj otečeni, dali su joj neke inekcije i treba da idemo još 5 dana na terapiju koju kao ni ostali ne znam, pošto njihov švrakopis ne mogu pročitati.
Molim Vas ako neko ima iskustva sa bronhitisom neka mi se javi. Kako hraniti i čime psa jer neće ništa, samo malaksalo leži, imam osećaj da je gubim. Da li treba češće davati vodu, da li je treba utoljavati, pustiti je da leži ili je terati na malo kretanja? Ljudi pomagajte, svaki savet je dobro došao.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
ja

Broj komentara: 1
Registration date: 2009-12-12

KomentarNaslov komentara: upala pluca   Sat Dec 12 2009, 17:27

Gost (citat):
minnie je imala bronhitis
saljem ti na pp kako sam je lijecila ne bih da me ovdje osude sto je nisam vodila vetetrinaru, ali vise nikome ne vjerujem (osim haretu)
sad je kuc kuc dobro
[i]

ja bi te zamolila da i meni posaljes na pp kako si izlijecila svog psa! navodno i moj ima upalu pluca ali koliko vidim svi su veterinari isti,odma od oka vidi (mos mislit)da ima upalu pluca i vidimo se ujutro!!! grozno! nemam bas povjerenja u veterinare,evo sad sam ih promjenila vec 2 i sad smo kod treceg pa cemo vidit rezultate,kod proslog vet.nam je retriver uginuo od navodne upale pluca!!!! sad imamo novog psa,tj.jos je stene,i nebi volila da se to opet ponovi!!
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika

Grlobolja, bronhitis ili upala pluca?

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1