POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje

Go down 
+3
Dijanam
Pitdog
Aida_maca
7 posters
AutorPoruka
Aida_maca
novi kolačić :)
novi kolačić :)
Aida_maca


Broj komentara : 3
Age : 41
Location : sarajevo
Registration date : 2007-11-01

Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje EmptyThu Nov 01 2007, 22:27

DA, pametna ideja,mnogi ljudi imaju kucne ljubimce ali ide nekad i na put,ljetovanje,zimovanje,tako da bi ostavili svog kucnog ljubimca u tom hotelu naravno uz naplatu a mi bi od tog novca mogli napraviti nesto bolje za nase napustene zivotinje,pruziti im bolji zivot.
Ili naci neke donatore da nam pomognu da malo aktiviramo dom za nezbrinute zivotinje da stavimo reklame,napravimo letke i slicno...
Na vrh Go down
Gost
Gost




Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje EmptyThu Nov 01 2007, 23:14

pa to se svugdje u normalnom svijetu tako radi, samo sto mi nismo normalan svijet.
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje EmptyThu Nov 01 2007, 23:37

Bilo je nesto slicno iza Babica baste, pa je propalo. Lose su se brinuli o psima, pa niko vise nije htio da ostavlja pse. Uglavnom, nekoliko stranaca se izradilo pa ostavilo i psi su se vratili vidno izgladnjeli.
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje EmptyFri Nov 02 2007, 17:44

trenutno u sarajevu ima par pansiona za pse. Nisu velikih kapaciteta, ali ja sam svog psa ostavljala na par dana na dvije lokacije, a znam za jos bar 2. Ako iskljucimo sok od odvajanja i boravka u nepoznatom prostoru, nisam primjetila da mu je bilo tesko. Boxovi su otvoreni, imaju prostor za setnju i dosta kvalitetnu hranu. Ja sam za moju pecku donosila hranu... Ali ti ljudi nece uzeti svacijeg psa jer se desava da ljudi ostave psa u pansionu i nikada po njega ne dodju... Znam i za treci, u buca potoku, ranije koristen za koze. Pravo lici na trap. Tamo ni cipele ne bih ostavila preko noci.
Na primjer azil u Pristini ima dio odvojen za pansion za pse i oni na taj nacin osiguravaju dio sredstava za rad - placaju ljude da budu tamo 24h, hranu i lijekove za pse.
sve u svemu, ja mislim da je ideja pansiona odavano prisutna i odlicna.
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Gost
Gost




Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje EmptySat Nov 03 2007, 02:18

dijanice, gdje je taj pansion??
Znam da dosta ljudi ne moze pse voditi na more, pa da ih obavijestim, ako si ti zadovoljna rado cu preporuciti.
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje EmptyThu Nov 08 2007, 18:40

pidog, gdje to iza babica baste, znam gdje je to, i znam tamo jedan pansion, ali taj jos uvijek radi, i radi sasvim ok, cuke su zdravi istrenirani, i mnogo ljudi sada tamo ostavlja svoje pse..

ovo sa osnivanjem je odlicno, samo to je veliki doista projekat.
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje EmptyFri Nov 09 2007, 03:49

odgovor o lokaciji sam poslala kao pm. A to nije bas neki projekat ako imas azil - u ostalom to je nacin samo-finansiranja... Azil pravo kosta, bar 2KM dnevno za najobicniju hranu plus ljudi koji bi cistili, cuvali, nesto popravljali itd. Ali step by step...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Gost
Gost




Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje EmptyFri Nov 09 2007, 04:48

year by year ja bih prije rekla
zalosno ali istinito
Na vrh Go down
tau_tau
aktivisti
aktivisti
tau_tau


Broj komentara : 59
Age : 38
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-27

Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje EmptyTue Dec 04 2007, 12:48

Ja sam prije nekoliko godina ostavila svog psa 10 dana u tom nazovi hotelu.Ljetovanje mi je prisjelo kad sam ga vidjela poslije Sad
Bio je sav u ranama (jedna je bila toliko duboka da je mjesecima zarastala),mrsaviji za bar 5 kg,prljav(inace je dalmatinac,bio je crn potpuno)...Jedva sam ga prepoznala Mad
S obzirom da ga je tata odveo u taj hotel,nisam znala gdje ga ostavljam a ocito nije ni on!!!
Od tad svaki put ostajem s njim kuci kad oni negdje idu.Ne pada mi vise na pamet da svoju bebu ostavljam nekome ko je nece paziti bar upola koliko sam ja to radila.

A da imamo pravi hotel za pse ,vjerujem da bi odlicno radio.
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje EmptyTue Dec 04 2007, 19:29

da li je vlasnik sijed, mislim, to je jedino sto mogu pitati da ne upropastim njegov identitet?

ako jeste, onda ga znam, ima veliku kucu, vrece hrane, ima dobre boksove, ali to se vidi izvana, mozda je sve to zamazivanje ociju prolaznicima, sto mi potvrdjuju dvije osobe, nisam znala da imam mucitelja zivotinja u komsiluku.

koja je to ulica, da li je onako, malo strmija?
Na vrh Go down
tau_tau
aktivisti
aktivisti
tau_tau


Broj komentara : 59
Age : 38
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-27

Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje EmptyWed Dec 05 2007, 01:07

da barem znam,tata ga je vodio nemampojma
cini mi se da je u buca potoku al nisam sigurna
Na vrh Go down
crna
novi kolačić :)
novi kolačić :)



Broj komentara : 1
Registration date : 2008-08-14

Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Potrebne informacije o pansionima   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje EmptyThu Aug 14 2008, 13:59

Dijanam (citat):
trenutno u sarajevu ima par pansiona za pse. Nisu velikih kapaciteta, ali ja sam svog psa ostavljala na par dana na dvije lokacije, a znam za jos bar 2. Ako iskljucimo sok od odvajanja i boravka u nepoznatom prostoru, nisam primjetila da mu je bilo tesko. Boxovi su otvoreni, imaju prostor za setnju i dosta kvalitetnu hranu. Ja sam za moju pecku donosila hranu... Ali ti ljudi nece uzeti svacijeg psa jer se desava da ljudi ostave psa u pansionu i nikada po njega ne dodju... Znam i za treci, u buca potoku, ranije koristen za koze. Pravo lici na trap. Tamo ni cipele ne bih ostavila preko noci.
Na primjer azil u Pristini ima dio odvojen za pansion za pse i oni na taj nacin osiguravaju dio sredstava za rad - placaju ljude da budu tamo 24h, hranu i lijekove za pse.
sve u svemu, ja mislim da je ideja pansiona odavano prisutna i odlicna.
Pozdravljam svu raju!
A i molim Dijanam i sve ostale koji bi mi mogli dati podatke, tj. kontakte ili sl o postojecim pansionima za pse u Sarajevu, kako bi ih mogla posjetiti i konacno odluciti sta ove godine sa mojom kujicom. Svake godine do sada smo se nekako sa familijom krpili da neko ostane sa njom u stanu i da brine o njoj, a ove godine je moguce da se to ne moze izvesti, pa bih htjela unaprijed da vidim i tu mogucnost.
Veoma sam skepticna, ali eto. Naime, mi smo nju uzeli iz SOSa 2001. godine kad joj je bilo 5 mjeseci. Dugo joj je trebalo da se oslobodi, sa familijom je genijalna, u kuci nikakvih problema od prvog dana, ali vani... do godine dana se lijepo druzila i sa djecom i drugim psima, dok je poslije postalo nemoguce da je pustamo sa uzice. Bas je postala neprijateljska sa ostalim cukama, a i prema svim nekim naglim zvukovima ili pokretimo, kao da je i dalje uplasena. Strasno je vezana za nas, posebno za mamu koja najvise vodi racuna o njoj. Zbog svega toga, to rjesenje pansiona mi je pod upitnikom, ali bih ipak molila za sve informacije koje imate, a i za iskustva po ovom pitanju...bojimo se da bi joj to moglo biti veliki psihicki sok ostavljanja nakon sto je imala tu srecu da je udomimo (mislim da je ona itekako svjesna svoje zivotne situacije i srece
pajki
Unaprijed hvala svima i veliki pozdravi!
Na vrh Go down
pasic aldin
starosjedioci
starosjedioci
pasic aldin


Broj komentara : 137
Registration date : 2008-03-26

Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje EmptyThu Aug 14 2008, 14:01

nazovi sos cika velja ce ti dati broj od pansiona za pse
Na vrh Go down
Sponsored content





Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje   Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje Empty

Na vrh Go down
 
Zasto ne osnujemo neki hotel za zivotinje
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» ZASTO Pitdog
» ZIVOTINJE IMAJU DUSU - GALERIJA NOVI HRAM 27. MAJ U 18 SATI
» Hladno je-spasavajmo nezbrinute zivotinje
» izlozba Zivotinje imaju imaju dusu
» DELTA TRADE pomaze nezbrinute zivotinje

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Pričaona-
Idi na: