POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 gracanica...

Go down 
+8
Pitdog
sofi
Hitman
barby02
tinchy
velja
drift_kraljica
melsas
12 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyMon Nov 26 2007, 21:31

nisam tako, ne mogu ni napisati kako si komplikovano rekla, reagovala na tvoj post, vec samo si malkice krivo rekla, pa se ljudi zbune, a ja mislim da sam te ipak skontala, znas?

znam da znas o problemima, ali trebala bi biti vise malo informisana. slobodno pisi, pogotovo ako imas neki dobar prijedlog. da ja tebe ne zbunjujem, ja sam ti, kako vidis, iz sarajeva, ali sam dala ideju, i odavde cu pomoci koliko mogu.

izvini ako smo se krivo shvatile.

veljo, ja ne znam kako cu doci do onog covjeka, mozete poslati broj, kontakt e-mail ili tako nesto?
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyTue Nov 27 2007, 01:35

velja (citat):

Barby unosis zabunu. tvoje rezonovanje ubija volju za borbom. kada budes slobodna navrati u biro sos-a pa cu ti pojasniti neke stvari. tek ces se onda uvjeriti sta je sve prethodno uradjeno da bi mi mogli uopce doci u situaciju da imamo ovaj forum.
sos je spasio hiljade zivotinja na razlicite nacine i razlicitim metodama. i nisu zivotinje samo kuce i mace.
ljude u gracanici treba podrzati na svaki nacin, ali ako ce po tvom rezonu utrositi 10 godina da se spasi 10 kuca onda ne trebaju ni pocinjati.
i ti uopce ne znas o koliko zivotinja, kako, gdje i na koje nacine brine sos.

Ja se na pocetku izvinjavam sto se uplicem sa Vama u polemiku, ali evo vidjeh ovaj komentar iznad i sokirana sam da su to dvije djevojcice,koje sebi uzimaju pravo inicijative nekog "americkog sna" u nasim uslovima. . Onda:moja mama, pa Moja mama. . Ja sam u kasnim tridesetim i sad mi je glupo sto sam bez selekcije i moje neobavjestenosti raspravljala sa njom. No, to vise nije bitno.
Mene zanima nesto drugo, a to je : Ko je sadasnji predsjednik udruzenja: gospodja Silva, Vi gosp. Veljo ili neko treci. To vjerovatno i nije tajna, ali ja nisam informisana, pa pitam. Ovo je nas forum i moze se znati. .
Ono sto sam, ne znajuci kome pisem napisala djevojcici, napisala bih svakom kao podrsku (naravno, ozbiljnom kandidatu) I da odmah dodam, ja protiv te male melsas nemam nista. Stavise, dovno je da se ona u svojim godinama zeli baviti necim plemenitim i humanim.Naravno, neka tako i nastavi,postace od nje dobra osoba. Samo u skladu sa svojim mogucnostima, neka pomogne ovom sarajevskom azilu, recimo 1× sedmicno.I to je od nje veliko, za sam azil, zar ne?
Nisam Vas jednom vidjela gosp. Veljo,imali smo vise puta duge razgovore a ja sam Vas slusala od A-Ž, o tome sta ste ucinili i cinili za zivotinje i ne mozete reci da ja bas pojma nemam.Nekoliko puta sam dovela nekoga i zadnji puta troje ljudi, od kojih su dvoje ostali u funkciji azila i pomazu kada mogu.
Naravno da u vasem domenu brige oko zivotinja, nije samo pseci azil i znam da Vama nije tesko u pola noci pomoci zivotinjama. Ali ipak sam azil nije OK. organizovan. Vjerovatno gospodja Melita ima fanaticnu ljubav prema cukama, sto je iz perspektive mene, clana, koji pomogne kada moze, sjajno i svi smo sretni sto je imamo. Ta zena nikada nije zakukala ili rekla da joj je tesko, ali ni ona nece moci vjecno a dala je sve od sebe do sada. Mislim da trebate i trebamo razmisliti o tome. Citam gore, da ulaze i svoj novac za hranu! Pa zar ona i onako ne daje dovoljno od sebe? Kako se inace hrane psi? Ne moze biti da je to na dobrovoljnoj bazi. OK. znam da zafali i da nekad moze da nema, ali sta je inace? Kako svaki drugi dan, kada se ne objavi da azil nema hrane? Eto, recimo da neki od nas zele informacije, a ne mogu doci (ja mogu). Da li je to poslovna tajna? Ako mozete, napisite nam malo o tome, pa ce ostalim forumasima biti jasnije. Meni je dosta toga jasno, ali ovo recimo nije. Sistem putem kojeg azil opstaje(mislim na cuke) Znam da Kemi placate 300 KM mjesecno.
Ja stvarno saosjecam sa vasim mukama oko svega sto morate a ne mozete i znam koliko to nije islo glatko. i koliko fali zakon, na kraju. Znam i da je ranije azil bio mnogo veci. . A i ona zemlja se nije pronasla, koju ste u avgustu trazili. . . mislim, sta je tu stalo?
Znam da su i nacini koje SOS poduzima razni u bitci za pomoc . .
ali eto ima puno toga i sto ne znam. Ali ima drugih koji ne znaju mnogo vise, od mene. . .
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyTue Nov 27 2007, 11:57

barby02 (citat):
velja (citat):

Barby unosis zabunu. tvoje rezonovanje ubija volju za borbom. kada budes slobodna navrati u biro sos-a pa cu ti pojasniti neke stvari. tek ces se onda uvjeriti sta je sve prethodno uradjeno da bi mi mogli uopce doci u situaciju da imamo ovaj forum.
sos je spasio hiljade zivotinja na razlicite nacine i razlicitim metodama. i nisu zivotinje samo kuce i mace.
ljude u gracanici treba podrzati na svaki nacin, ali ako ce po tvom rezonu utrositi 10 godina da se spasi 10 kuca onda ne trebaju ni pocinjati.
i ti uopce ne znas o koliko zivotinja, kako, gdje i na koje nacine brine sos.

Ja se na pocetku izvinjavam sto se uplicem sa Vama u polemiku, ali evo vidjeh ovaj komentar iznad i sokirana sam da su to dvije djevojcice,koje sebi uzimaju pravo inicijative nekog "americkog sna" u nasim uslovima. . Onda:moja mama, pa Moja mama. . Ja sam u kasnim tridesetim i sad mi je glupo sto sam bez selekcije i moje neobavjestenosti raspravljala sa njom. No, to vise nije bitno.
Mene zanima nesto drugo, a to je : Ko je sadasnji predsjednik udruzenja: gospodja Silva, Vi gosp. Veljo ili neko treci. To vjerovatno i nije tajna, ali ja nisam informisana, pa pitam. Ovo je nas forum i moze se znati. .
Ono sto sam, ne znajuci kome pisem napisala djevojcici, napisala bih svakom kao podrsku (naravno, ozbiljnom kandidatu) I da odmah dodam, ja protiv te male melsas nemam nista. Stavise, dovno je da se ona u svojim godinama zeli baviti necim plemenitim i humanim.Naravno, neka tako i nastavi,postace od nje dobra osoba. Samo u skladu sa svojim mogucnostima, neka pomogne ovom sarajevskom azilu, recimo 1× sedmicno.I to je od nje veliko, za sam azil, zar ne?
Nisam Vas jednom vidjela gosp. Veljo,imali smo vise puta duge razgovore a ja sam Vas slusala od A-Ž, o tome sta ste ucinili i cinili za zivotinje i ne mozete reci da ja bas pojma nemam.Nekoliko puta sam dovela nekoga i zadnji puta troje ljudi, od kojih su dvoje ostali u funkciji azila i pomazu kada mogu.
Naravno da u vasem domenu brige oko zivotinja, nije samo pseci azil i znam da Vama nije tesko u pola noci pomoci zivotinjama. Ali ipak sam azil nije OK. organizovan. Vjerovatno gospodja Melita ima fanaticnu ljubav prema cukama, sto je iz perspektive mene, clana, koji pomogne kada moze, sjajno i svi smo sretni sto je imamo. Ta zena nikada nije zakukala ili rekla da joj je tesko, ali ni ona nece moci vjecno a dala je sve od sebe do sada. Mislim da trebate i trebamo razmisliti o tome. Citam gore, da ulaze i svoj novac za hranu! Pa zar ona i onako ne daje dovoljno od sebe? Kako se inace hrane psi? Ne moze biti da je to na dobrovoljnoj bazi. OK. znam da zafali i da nekad moze da nema, ali sta je inace? Kako svaki drugi dan, kada se ne objavi da azil nema hrane? Eto, recimo da neki od nas zele informacije, a ne mogu doci (ja mogu). Da li je to poslovna tajna? Ako mozete, napisite nam malo o tome, pa ce ostalim forumasima biti jasnije. Meni je dosta toga jasno, ali ovo recimo nije. Sistem putem kojeg azil opstaje(mislim na cuke) Znam da Kemi placate 300 KM mjesecno.
Ja stvarno saosjecam sa vasim mukama oko svega sto morate a ne mozete i znam koliko to nije islo glatko. i koliko fali zakon, na kraju. Znam i da je ranije azil bio mnogo veci. . A i ona zemlja se nije pronasla, koju ste u avgustu trazili. . . mislim, sta je tu stalo?
Znam da su i nacini koje SOS poduzima razni u bitci za pomoc . .
ali eto ima puno toga i sto ne znam. Ali ima drugih koji ne znaju mnogo vise, od mene. . .
silva je predsjednik udruzenja, a ja sam osnivac (pise to na www.sossarajevo.org).
i ne samo da moze nestati hrane, nego ce nestati o i onaj improvizirani azil koji ti pominjes. i nista nije tajna, no nije moj manir da bilo kome dajem informacije koje mogu nanijeti zlo bilo komu. kad bih ti samo jednu kazao promijenila bi misljenje o mnogo cemu sto hvalis. no to nije za forum niti ces iz mojih usta cuti javno bilo sto, sto moze nanijeti stetu zastitarima (mada mnogi to zasluzuju). radije podnosim da pljuju po meni i SOSu.
ovo su vremene kada smo blizu da ostvarimo neke strategijske ciljeve i necu neodgovornim ponasenjem i zbog necije povrijedjene sujete sve to da sjebem.
ovaj forum, kako je otvoren, moze se i zatvoriti (ovo je treca domena koju imamo). bilo bi steta jer je koristan iz razloga sto ljudi razmjenjuju misljenja, informacije, postaju svjesni realnosti i velicine problema i u mogucnosti su da daju bilo kakve prijedloge, bez obzira na svoju starost, obrazovanje, ime, prezime itd...........
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyTue Nov 27 2007, 13:40

barby, izvini, ali ja nisam znala nista o tebi, hvala na podrsci, mada sad znam da vise ne mislis tako..

i onda kad bi se osnovalo udruzenje, bilo bi super, ona i oni bi mogli puno vise da urade kad se zna za njih, nego kada je to par 'ludih' osoba koje hrane cuke i mace. shvatas, nadam se da si skontala sta pokusavam reci u svojim kilometarskim postovima.

i kad se nadju godisnji donatori, ako se u takvu gradu nadju, onda se moze otvoriti azil, ali sad ne govorim o tom...

TAMO SE MORA PODICI SVIJEST, o odnosu prema zivotinjama, prema ljudima i prema svemu zivom sto hoda, jer bi moglo doci do groznih posljedica, kao ono sa pucnjavom na komsinicu. e to treba da se tamo radi. moramo na sve moguce nacine da se nadju ljudi, koji bi znali kako i sta treba, i koji bi podigli svijest, jer ljudi bas toga nemaju, ako procitate sta se tamo desava!!!

da li ce u tome iko pomoci???
naravno da hoce, jes malo ljudi hoce, ali bi mozda i bilo dovoljno desetak ljudi za to. i sa udruzenjem pokusavati skontati neki program edukacije o zivotinjama za malu djecu, njima je najlakse prici, a ove starije moraju roditelji popravljati (uzrast 10-15 god.). jer oni su vec poodmakli u svojoj okrutnosti, pa dok jednom ne bude mrtva komsinica, nece se opametiti, vjerujte.
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyTue Nov 27 2007, 18:06

velja (citat):

silva je predsjednik udruzenja, a ja sam osnivac (pise to na www.sossarajevo.org).
i ne samo da moze nestati hrane, nego ce nestati o i onaj improvizirani azil koji ti pominjes. i nista nije tajna, no nije moj manir da bilo kome dajem informacije koje mogu nanijeti zlo bilo komu. kad bih ti samo jednu kazao promijenila bi misljenje o mnogo cemu sto hvalis. no to nije za forum niti ces iz mojih usta cuti javno bilo sto, sto moze nanijeti stetu zastitarima (mada mnogi to zasluzuju). radije podnosim da pljuju po meni i SOSu.
ovo su vremene kada smo blizu da ostvarimo neke strategijske ciljeve i necu neodgovornim ponasenjem i zbog necije povrijedjene sujete sve to da sjebem.
ovaj forum, kako je otvoren, moze se i zatvoriti (ovo je treca domena koju imamo). bilo bi steta jer je koristan iz razloga sto ljudi razmjenjuju misljenja, informacije, postaju svjesni realnosti i velicine problema i u mogucnosti su da daju bilo kakve prijedloge, bez obzira na svoju starost, obrazovanje, ime, prezime itd...........
Naravno da bi bilo steta zatvoriti ovaj forum. A zasto bi ga uopste zatvorili? I meni je drago da se priblizava vrijeme zakona.
A o kom zlu Vi pricate? Niko na pljuje po vama i ne daj boze, to bi bila vrlo ruzna situacija i stvar neodgoja.Valjda niko ovdje nije zao a ako se ljudi i kose u razmisljanjima, to je njihov problem a na kraju forum i postoji radi razmjene misljenja i dobijanja informacija.
Ali opet mi nije jasno, kako se i od kakvih sredstava zivotinje u azilu hrane?
A da moze azil nestati, toga sam itekako svjesna iako i to ima neko svoje obrazlozenje, valjda. Bilo bi mi zao, a znam i vama.
Svako ima pravo na svoje misljenje . Rekoste, da mnogi ne zasluzuju vas stav, koji nemate obicaj da iznosite, zbog zastitara i njihove dobrobiti. Slazem se sa vama ali dodajem, da mozda bas zbog dobrobiti za pse u samom azilu ili negdje trece, mozda treba imenovati. Mozda tako otvoreno poceti rjesavati stvari (naravno uz argumente koje ne sumnjam da imate).Vjerujem da zbog toga niko ne bi naudio zivotinjama,vec ako se dovede do zida, lagano napustio udruzenje. . Nekako sve oko kere na mala vrata, a vrijeme ide. . .
Eto sad znam da ste Vi osnivac a gospodja Silva predsjednica. Mi smo samo clanovi, aktivniji ili pasivniji . . . ,ali mozemo i mi da pisemo i konsultujemo se.
Mislim da, posto je mnogo toga u Vasim rukama, mozete slobodno reci meni, gdje grijesim kada za neke ljude imam lijepu rijec?! Pa zar to svima ne ide u prilog. Npr. gospodja Melita, koja sto ste i Vi imali obicaj reci, daje sve od sebe u azilu. Bar sam svojim ocima to vidjela. Dakle nije rekla-kazala.
Bas mi je drago da ovako mogu sve da napisem, jer znam da to svi razumijemo i da se podrzavamo Smile
Na vrh Go down
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyTue Nov 27 2007, 19:58

Ja vec 4 godine imam tracak nade da se ova moja zelja ispuni,tako da meni niko ne moze ulijevati laznu nadu... pa ja kaada sam prije 4 god dobila cuku,shvatila sam da svi trebaju imati dom i ljubav...ali nazalost to je u nas neizvodljivo,jer kada sam pricala sa gradonacelnikom rekao je da oni trebaju prvo rijesiti situaciju sa siromasnim ljudima koji setaju ulicama,i da to svaki gradjanin kaze ali zasto to gospoda ne ispunjava??? ma ovdje ce trebati godine i godine da mi u Gracanici osnujemo udruzenje...eto kao sto ti kazem ja 4 godine imam tu nadu da ce se i ovdje rijesiti ali kada sam vidjela na sa-x forumu sta i kako pomazete bila sam presretna da vidim da ima jos humanista u ovoj zemlji...pa sjecam se kako sam prije 4 godine sastavljala pricice o ovoj situaciji i na kraju svake price napravili bi azil...(ja jesam dijete ali tada sam bila i manja) a te price su me cinile sretnijom jer sam znala da ja sa 10 godina to ne bi mogla...ali sada te pricice ne postoje,ostala je samo borba koja ce dugo da traje...
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyTue Nov 27 2007, 20:40

Ovaj forum može zatvoriti samo D. (Dunja) koja ga je i napravila a SOS može samo sa svoje web stranice ukloniti link za ovaj FORUM ako odluci .U krajnjem slucaju mislim da je apsurdno i pomisliti da se ukine forum preko kojeg je do sada spašeno i udomljeno na desetine životinja, stotine savjeta i iskustava razmjenjeno.
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyTue Nov 27 2007, 22:08

Joj, ovo je fakat bolna tema...
Prvo - zbog činjenice da se otvaranjem azila (što je za Gračanicu opet skoro nemoguća misija) problem neće riješiti. Da sve bude idealno, pa kraljica i melsas uspiju naći ljude koji će pokrenuti to sve - registrirati udruženje, napraviti projekat, progurati ga nekim sirovinama tamo u Općini ili Općinskom vijeću u Gračanici - iz iskustva sa tuzlanskim azilom tvrdim da će ti psi za manje od pola godine gladovati u minijaturnim kućicama i boksovima.
Volontera će možda i biti ( i to je pitanje za sebe), ali velike su šanse da ovakve divne mlade ljude, spremne pomoći, neko lako nasamari...

Drugo - naći srestva za uređenje azila, za vodu, hranu, struju i prvo - adekvatnu zemlju - nije ni najmanje lako. S druge strane, niko u Gračanici ( a ni u većini drugih gradova) nema nikakvog interesa u tome.

Ono što vam ja savjetujem, odnosno tebi kraljice, je da napraviš neku "pobunu" u školi (a nadam se da već imaš podršku neke raje), pa da onda fino napravite proteste s transparentima ispred zgrade Općine, a onda i prije sjednice Općinskog vijeća. Za početak, mediji će vas primijetit. Ako proteste održite nekoliko puta i angažujete nekog od roditelja da uputi dopis ovim lokalnim instancama, na kraju će vas gradonačelnik morati primiti na razgovor.

Kada se to desi, znači da ste na samom početku, jer će vam tada biti obećano mnogo toga, a onda se neće ispuniti ništa od tih obećanja. Tek tada će početi vaša borba.

Uglavnom, mislim da morate nafurati djecu. Osnivanje udruženja i izgradnja azila, nažalost, prevelik je korak za vas. Ali, svakako trebate nastaviti tražiti način....

p.s. Drago mi je da ste uopšte pokrenule ovu temu. Lara misli dobro, samo što to ne kaže na dobar način. Razz Twisted Evil na vašu žalost, u pravu je. Tek ćete sad, ako nastavite s ovim, vidjeti kakvi su ljudi licemjeri...

Mglavnom, moja sugestija je da krenete polako ali da budete toliko dosadne, da dosadite i bogu i ljudima. Da se zna - da ste tu!

Uf, nikad duži post nisam napisala........
nadam se da ću biti ispravno shvaćena.
Na vrh Go down
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyTue Nov 27 2007, 22:11

Ja i ne ocekujem sad da ce svi biti na mojoj strani,jer mi nije prvi put da se grcanlije ismijavaju ovoj temi...ja sada i pokusavam naci tih nekoliko ljudi koji bi barem malo pomogli,jer bas i da spasimo jedan zivot na dan,to je kao sto sam rekla extra za Gracanicu,ali od ovoga duugo nece biti nista...ponekad sam razmisljala da se prestanem boriti ali ne mogu,jace je od mene,jednostavno vidim cuku a znam da mu ne mogu pomoci,najmanje sto mogu uradit je da ga pomazim i kupim sta da pojede...
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyTue Nov 27 2007, 22:26

Pokušaj s nastavnicima nešto dogovoriti... Jedan dan umjesto časa odjeljenja sa razrednikom, odite pred Općinu s transparentima... kažem, samo pokušaj...Ko zna...

Ja sam recimo pustila one koji samo pričaju - da pričaju. I dok oni iz šupljeg u prazno, ja si odredim rutu kojom idem i hranim pse. Pošto nemam gdje da ih smjestim, samo one bolesne odvedem veterinaru. Možda nekom zvuči glupo, ali novac mi je često veliki problem. Mala, neredovna plata. Pa, onda posuđujem za odlaske veterinaru, kad je neka frka naravno.:-)
Uglavnom, trudim se manje pričati, a više raditi.
Ni "raju koja želi pomoći" više ne želim kraj sebe, jer se to na kraju završavalo time da mene zovu da pregažene životinje vodim vetu i da plaćam sve. To mi ne treba. Ako će samo hraniti pse, neka ih hrane bez mene - pošto nisu u stanju pomoći onim ranjenim.

A Tuzla ima azil Kraljice. Ogroman. 50 - 70.000 metara kvadratnih. Imaju neke jadne donacije u hrani. Komunalno dostavlja vodu. Ali je to sve premalo. Tu živi oko 400 pasa u groznim uslovima. tako to bude kad Općina podrži neko udruženje. Izdvaja sve manje i manje novca, a optužuje one koji se trude - kakvi god oni da bili.
Na vrh Go down
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyTue Nov 27 2007, 22:39

Sofi znam za to...ali eto ja bi ipak voljela kada bi mi napravili barem udruzenje,meni nije problem pricati s gradonacelnikom jer ce me on uvijek primiti,ali on jos ne zeli o toj temi,jer sad brinu o siromasnim ljudima,opet ovo je sada jedini gradonacelnik koji je uspio nesto lijepo napraviti u Gracanici,A u skoli ni da ne pricamo,niko to ne bi htio,nema sanse jednostavni ih nije briga...
Ni ja sama vise ne znam sta da uradim s ovim,jedino mi ostaje da sacekam malo a onda opet podjem s tim,jer sada ce raspust,a u nasoj srednjoj niko od djece ne zeli ni da misli o tome...a na raspustu mogu svakog ponedjeljka govorit na radio Gracanici a sada ne mogu 1 sam smjena...a do tad cu i dalje pomagat kako mogu
Na vrh Go down
sofi
starosjedioci
starosjedioci
sofi


Broj komentara : 242
Age : 40
Location : Tuzla
Registration date : 2007-11-06

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyTue Nov 27 2007, 22:50

Pa super - radio gračanica!¨Iskoristi svaku priliku!
A to za siromašne ljude je bajka draga moja. Dok ti to priča - pomaže sebi. Pomaganje azilu ne donosi nikakve političke poene - i to ti je to!
Može se on smješkat i biti fin koliko hoće, ali koliko znam trenutno se uvlači u dupe Kaćavendi. E tu su poeni koji njemu trebaju! Znači - neće pomoći nikoga siromašnog, nego će, da mu se Kaćavenda ne bi navalio na vrat, renovirati pravoslavnu crkvu. A samim tim, biti podoban i za ono malo pravoslavnog stanovništva u Gračanici.
Ovdje se priča o siromašnima svodi na proklete bogomolje! Kopaj po kontejnerima, ali imaš se gdje pomoliti!

Gdje su tu siromašni ljudi i životinje? - Nigdje!
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyTue Nov 27 2007, 22:53

heh... kako su krenuli, uskoro ce imati bogomolje, a nece imati stanovnistva...
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyWed Nov 28 2007, 01:37

samo ti jurisaj, ako ti treba moralna podrska, vegetarijanska hrana ili lagana masaza samo reci - ima nas dovoljno da ti to pruzimo
Smile
najvaznije je da iz svega ovog dobivas i odasiljes pozitivnu energiju.
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyWed Nov 28 2007, 01:46

kad vidim ovakve kao sto je melsas pomislim da ipak ima neke nade da ce se ove nove generacije osvijestiti oko brige za zivotinje Cool
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyWed Nov 28 2007, 13:08

a za laru imam specijalni pp

ok, vidjet cemo, druft, je li ti veljo sta rekao, meni jeste, pa to se ipak vise tebe ticalo, ali pliz preko pp...
Na vrh Go down
barby02
starosjedioci
starosjedioci
barby02


Broj komentara : 215
Age : 55
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyWed Nov 28 2007, 14:23

barby02 (citat):

Valjda niko ovdje nije zao a ako se ljudi i kose u razmisljanjima, to je njihov problem a na kraju forum i postoji radi razmjene misljenja i dobijanja informacija.
Ali opet mi nije jasno, kako se i od kakvih sredstava zivotinje u azilu hrane?
Za mene je to jedna da znam. Ostalo mogu i ne moram. To je stvar SOS-a. Nisam pitala ni zasto ovo ni kako ovo, ni kako ih lijecite , ni koliko to placate,ni koji su vasi veterinari, ni kako ih i po kojoj cijeni izvlacite iz sinteraja, jer je i tu ponekad moguca nagodba, ni koje racune kome ispostavljate . . Kazem, to je vasa stvar- SOSa. Samo znam da sam vidjala neke ljude, kojih sada nema I NE POMAZU VISE.
Zasto? Svi su imali ili previse posla ili premale naknade ili plate?? Dajte da znamo, jer ljudi ovdje kontaktiraju i vam foruma i postavlja se mnogo pitanja- van foruma. Nece niko "u sridu".
Mene licno samo zanima za hranu,a ako ne mogu dobiti odgovor= OK.
Na vrh Go down
Gost
Gost




gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyWed Nov 28 2007, 16:45

e pa ti bejbe ili kako vec meni je dosta da brises postove, to sam ti rekla i preko PP ali reci cu ovako i javno.
ovo ocito nije mjesto gdje covjek moze reci svoje misljenje, a sad sam i shvatila sto su postovi bili obrisani i koga su se ticali. sad mi je zao samo sto nisam procitala dalju rapravu prije nego su i obrisani.
zakljucak je bio da je ovo ocito forum gdje ni sam admin ne vlada nego nekakva sto je sebi dala za pravo da brise postove kako joj cejf sve usvrhu zataskivanja bla bla bla.
ako ja nisam koja isto tako imam opciju delte post brisala neciji post onda nemas ni ti pravo,a bilo je svakakvih postova da se mi razumijemo.
i druga stvar je sto na upravo ovom topicu, gle cuda nije doslo do svadje, nego se ja jadna trudim da objasnim toj djeci sto su zaludjena nekakvom idiotskom da ne kazem tako idejom da otvaraju azil sa svojih 15 godina i sto pored moje dobre namjere da to lijepo objasnim jer ce ostati same samcate na ovom svijetu, pa ce im biti ko meliti, ne moze zena ni da ostavi pse jer ce pocrkati boli svakog briga za njih, svi se mi uzdamo u melitu...
I moja barby ovaj forum ne psotoji kao razmjena misljenja nego kao nametanje tudjeg misljenja svima nama, hvala bogu pa nisam teski konformista, pa sam zato kako ono rece svadjalacki nastrojena. Cim se prijeti zatvaranjem foruma, pa se brisu postovi, naravno da mi nesto smrdi, necu da kvarim ovaj forum ali bi ja rado popricala i sa kraljicom i sa melsas da im raspolozenje spljasne za sekundu sta se ovdje radi i kako se sta radi.
Toliko od mene na ovoj temi, a vi se svi volite
Na vrh Go down
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyWed Nov 28 2007, 17:05

Laro ja shvatam to,i nisam mislila ti reci nista lose,ako jesam izvini...ja shvatam da od naseg azila ba nece biti nista,al stvarno,vec evo ja barem pokusavam da mi barem kakvo udruzenje napravimo ili ako nema nista od udruzenja(a nece biti) onda da nesto pokusam,mozda kakve letke lijepit na carsiji ili zakaciti na brisace od auta,mislim moram barem nesto,pa da barem sta sastavim i kazem im neka i oni malo pomazu zivotinjama,neki ce to samo zguzvati i reci "vidi gluposti",a to mi je jedino ostalo...da uradim...uh a narocito to postavljat pred opstinu...
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyWed Nov 28 2007, 17:31

i laro pliz, molim te shvati sta i kako, a to sto sam maloljetna ne znaci da sam neinformisana...

i mislim da nisam glupa...

a drift je upravu..
Na vrh Go down
Gost
Gost




gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyWed Nov 28 2007, 17:38

joj draga opet me nisi shvatila, zaista mi se nemoj izvinavati!!! jer nemas razloga, ja nisam suptilna kao recimo D. ja ne znam reci stvari onakve kakve jesu na recimo suptilan nacin, ja istinu saspem u lice, vidjeces kad me upoznas!!!
Ja ti zaista zelim svu srecu ovoga svijeta da uspijes u svojoj namjeri, meni je zao ako si ti mene krivo shvatila, jer ja nisam tebi htjela reci da ne odobravam to sto radis, ja sam tako sretna sto imamo tako mlade ljude koji su tako pozrtvovatni i koji toliko pomazu drugima, i ti trebas da budes ponosna na sebe, ali ja te molim da dobro razmislis u sta se uspustas (jer upravo o tome govorim kroz sve ove postove, ali ne bas ovako lijepo - sad se zbilja trudim) da ne bi ostala sama u problemima, jer kad jednom pomognes jednom malom zivom bicu, i kad ti zivot jos deset takvih stvorenja visi na koncu, a ti se nadjes u takvoj situaciji - niti mozes ostaviti sve to, niti mozes nastaviti s tim.
jesam li sad makar malo bila jasna sta sve hocu da kazem kroz 15 postova???
a ti si kraljice jedna divna djevojka za primjer drugima, i kad to kazem, zaista tako mislim.
Na vrh Go down
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyWed Nov 28 2007, 17:46

Kraljice, samo ti nastavi, polako ali sigurno i nemoj se izvinjavati ni za sta. Ti imas svoje motive, a kad covjek nesto stvarno zeli i ima bolje boriti se, uglavnom postigne svoj cilj
Samo naprijed, tvoja ideja uopste nije glupa niti idotska, daleko od toga. Istina da je za nju potrebno puno toga, ali polako. Ovdje se nista, nista, ne moze rijesiti preko noci
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyWed Nov 28 2007, 18:07

ja ti i dalje nudim vege hranu i masazu ledja (masaza stopale mi nije jaca strana). cheers
Cak i ako rezultat svega ovoga bude 10 novih pristalica ili bar ljudi koji shvataju o cemu mi govorimo, ti si uradila i previse.
go girl sve super
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyWed Nov 28 2007, 22:33

laro, shvatila sam te, konacno smo nasle nacin da se skontamo Very Happy

i to je super...
a ja sam skontala, vec sam ti objasnila. ne upustam se lako, a pogresno sam postupila...

upravo sam saznala groznu vijest i moram postaviti topic....

tako da cu pisati vise poslije... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 EmptyWed Nov 28 2007, 22:56

laro, opet zapricavamo temu, ali posto si me prozvala osjecam da trebam nesto da razjasnim.. to sto ti pomazes i volis zivotije ne daje ti za pravo da vrijedjas ljude o kojima nista ne znas. naravno da svako na forumu moze da kaze svoje misljenje i konstruktivan konflikt je dobrodosao. ali onako destruktivan, svadjalacki i uvredljivi postovi ce biti brisani jer forum nie mjesto za te stvari. i to nisu samo tvoji postovi, vec SVI takvi postovi, bez obzira ko ih je napisao.
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
Sponsored content





gracanica... - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: gracanica...   gracanica... - Page 2 Empty

Na vrh Go down
 
gracanica...
Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Kako pomoći?-
Idi na: