POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Prostor za držanje psa

Go down 
+6
celine
Pitdog
arijana
drift_kraljica
RAMBO
Hitman
10 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyFri Dec 14 2007, 16:58

Cesto se može vidjeti kako se pas drži na kratkom lancu i danima se ne pušta sa njega,psi se zatvaraju po šupama iz kojih se puštaju jako rijetko,također psi u malim boksovima koji danima ne izađu iz njih i spavaju na svom izmetu ima još jako puno primjera ovih dana cu vam uslikati neke pa cemo vidjeti našu stvarnost.Preporucujem ljudima koji pse ne puštaju iz maih prostora danima a ima ih među nama da malo promjene svoj odnos prema istome.Pas je živo bice i ima potrebe za cestom aktivnoscu...
Na vrh Go down
RAMBO
aktivisti
aktivisti
RAMBO


Broj komentara : 94
Registration date : 2007-10-03

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptySat Dec 15 2007, 01:37

Hitman (citat):
Cesto se može vidjeti kako se pas drži na kratkom lancu i danima se ne pušta sa njega,psi se zatvaraju po šupama iz kojih se puštaju jako rijetko,također psi u malim boksovima koji danima ne izađu iz njih i spavaju na svom izmetu ima još jako puno primjera ovih dana cu vam uslikati neke pa cemo vidjeti našu stvarnost.Preporucujem ljudima koji pse ne puštaju iz maih prostora danima a ima ih među nama da malo promjene svoj odnos prema istome.Pas je živo bice i ima potrebe za cestom aktivnoscu...

Drago mi je da se postavila ova tema, to je ustvari odraz licnog odnosa zivotinje i covjeka, tj.ljudi koji cak se izdaju kao veliki ljubitelji, ali zapravo nisu. Ja licno znam primjer jednog naseg forumasa koji svoje pse drzi u podrumu nedovrsene
kuce i do vec mjesecima. Zar se taj covjek nemoze nazvati ljubiteljem, a kamoli prijateljem zivotinja, cemu pas njemu sluzi? Da ga odrzava u zivotu na takav nacin,kakav je to zivot kada pas nije nikad nije posao setnju niti dozivo vanjski svijet, druge pse, igru i ostalo sto mu pripada. To je svakako za svaku osudu, da li taj covjek zapravo shvaca sta je uradio? Da li mu to dopire do mozga?Shvaca li on kakve su uopste zivotne potrebe jednog, a kamoli dva psa.To je svakako za svaku osudu, razmislite malo kakvi smo prema tim zivim bicima, i odakle nam pravo da ih osudjemo na nesto tako neprirodno. Igramo li se tako Bogova ne misleci da nam se moze sutra desiti zbog toga. Ja nekako mislim da sve se nekako vraca u zivotu mozda ne sad, mozda nekad buducnosti, kad se najmanje nadas. Voljela bi da ova tema potekne tog covjeka na razmisljenje, naravno ukljucite se svi tako da mozemo podijeliti misljenje o ovako nadasve ozbiljnom problemu. have a nice day
Na vrh Go down
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptySat Dec 15 2007, 01:55

To je kod svakoga u nas...Rijetki su oni koji vode racuna o psima...eto ovi jedni imaju zenku tornjaka,drze je u boksu po citav dan i samo jedanput je pustaju da pishki i kaki a ak ne kaki tad nece ni izac poslije,ili ne izvode cuke redovno,ja svog svaka 2-3 sata izvedem...ali to nije sada tema...
u nas je se pricalo(sada da li je to istina) da je jedan covjek drzao u garazi vucjaka i nihje a pustao,ne zna se zasto,i cuko je mogao stojati na zadnjim nogama a prednje staviti na ogradicu ili sta vec i samo tako je mogao gledati ko prolazi...
I mozda je tako drzao godinu dana,i kada je pustio cuku,on hodao na ZADNJIM nogama Shocked ...jadnik Sad ...
Takva je prica bila,izgleda neku deformaciju dobio...ali to je davno bilo...
sada je jos gore...a najgore je to sto sada nema nijednog psa u gracanici,barem ih nisam vidjela pola mjeseca...mozda ima koji ali eto ne vidjam ih... Mad
Na vrh Go down
RAMBO
aktivisti
aktivisti
RAMBO


Broj komentara : 94
Registration date : 2007-10-03

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptySat Dec 15 2007, 02:27

Takvi slucajeva ima svugdje pogotovo u manjim mjestima, gdje je je mentaliteti ljudi puno drugaciji nego onih kojih zive po gradovima, iako se po Sarajevo iza rata dosta svijeta naselilo iz tih provincijskih mjesta. Ipak znam o cemu govorim,jer tu osobu poznajem licno ne bih htjela da to postane neki trac, jer dosta nas poznaje slicne ljude za koje bi se reklo da su OK, puna im usta hvale i dobrocinstva prema zivotinjama, a kad malo dublje zadjes naidjes na takvo nesto. Ono sto meni najvise smeta jeste cinjenica da svi oni misle da su najpametinji i da sve znaju, ustvari suocavaju se sa problemom sta zapravo znaci drzati psa/macku u takvim uslovima. Ne shvata da su to ziva bica koja svojim nesretnim slucaju postaju zrtve nespremnih i krajne neodogovrnih vlasnika. Zalosno, ali je tako. Iskreno se nadam da ce donesenje Zakona o zastiti zivotinja, puno toga donjeti ako ne bar nekog ko ce imati razloga i povoda da nekoga tuzi za takve stvari,imace zakonsku podlogu koja ce mu pomoci da optuzi takvog vlasnika, i da odogovara za takvo. Jer se nadam da jos postoji onaj procenta ljudi kojima je stalo za da se prava zivotinja zastite na takav nacin.
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptySat Dec 15 2007, 03:18

o ovome mi je muka i pricati, na dobrinji je bio vucjak, zavezan na mozda 1.5m lanca, odmah pored ceste (mozda pit zna na kojeg mislim - tamo odmah gdje se gradi sad gimnazija), i jadnicak je toliko lajao na sve zivo da je promukao bio, i kasljao isto tako, toliko su mu oci bile zeljne setnje da je to cisto bila tuga gledati. na kraju mu se lavez bukvalno pretvario u neke tuzne urlike, ma katastrofa.

u zadnje vrijeme kad naidjem tamo nisam ga vise vidjala, a ni kucica mu vise nije tamo...tuga.
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptySat Dec 15 2007, 03:24

a, nazalost, znam... Sad
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptySat Dec 15 2007, 03:33

sta li je bilo s njim Sad
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptySat Dec 15 2007, 04:06

veze nemam... samo je nestao. imaju i neka dva jadnicka u slicnoj situaciji preko puta Etna.
Na vrh Go down
Gost
Gost




Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptySat Dec 15 2007, 14:41

znam tog psa, uvijek mi je bilo cudno njegovo lajanje....
jadnik
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyWed Dec 26 2007, 20:26

pas je star 3g.,sa lanca se pušta svakih 5-7 dana po pola sata,hrana mu je vecinom kruh ,nije cjepljen...

Prostor za držanje psa 81qvnr6

Prostor za držanje psa 6lvkr40
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyWed Dec 26 2007, 20:34

a prelijep je Sad
Na vrh Go down
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyWed Dec 26 2007, 20:39

Jadnicak...a stvarno je lijep... Sad
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyWed Dec 26 2007, 21:06

pas je jako dobar i poslušan,zna neredbu da ide u kucicu kad mu se kaže,sjesti i dolazi na poziv,a kad mu se priđe dok je na lancu puca od sreće i repom maše 100 na sat Smile
Ja cu mu kupovati mesne konzerve i briketice,a kad imao vremena prošetati ga...
Na vrh Go down
drift_kraljica
starosjedioci
starosjedioci
drift_kraljica


Broj komentara : 224
Age : 31
Location : Gracanica
Registration date : 2007-11-17

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyWed Dec 26 2007, 22:06

Pa ciji je to cuko???
Na vrh Go down
RAMBO
aktivisti
aktivisti
RAMBO


Broj komentara : 94
Registration date : 2007-10-03

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyWed Dec 26 2007, 22:51

Hitman (citat):
pas je star 3g.,sa lanca se pušta svakih 5-7 dana po pola sata,hrana mu je vecinom kruh ,nije cjepljen...

Prostor za držanje psa 81qvnr6

Prostor za držanje psa 6lvkr40

Hitman svaka cast! Treba slikati ovakve slucajeve drzanje pasa na lancu i opcenito odnos vlasnika prema svojim zivotnjama. Po komentarima vidim da i clanovi foruma koji se deklarisku kao veliki obozavatelji zivotnja nisu bas takvi jer da jesu ne bi samo konstatovali i pitali ciji je pas ili macka ili tipa komentara vidio/vidjela sam jadan pas...ili slicno. Nego uzmi slikaj prikazi na ovom ili nekom drugom forumu kakvo je stanje stvari kod nas ili bilo gdje naidjes na takav slucaj. Problem je daleko kompleksniji nego sto izgleda i ljude treba potaknuti na razmisljanje i djelovanje po ovom dosta dugackom lancu zivotnjskim problema.
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyThu Dec 27 2007, 02:55

ja sam kontala mozda da mu kupimo vakcine pa da ga nekako na svoju ruku vakcinisemo? kad evc taj vlasnik nece
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyThu Dec 27 2007, 03:04

ja cu dovesti lokalong veterinara da ga vakciniše...
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyThu Dec 27 2007, 03:11

mislim ovo je fakat tuga :S, jesi siguran da ce ti taj "vlasnik" dat da ga setas? posto su takvi malo poteski, oni misle da dobro cine zivotinji i ne daju nikome da se mijesa.

ovo takodjer da kazem rambu, ja sam par puta dok sam bila tamo pored onog vucjaka u praonici pitala jel ga setaju i jel im treba neko da ga seta jer meni nije frka ako nije agresivan i to al sam onda postala zrtva jako zestokih psovki - ko biva da se ja ne mijesam oni se brinu za njega kako je njemu potrebno. tako da nemoj generalizovati. ja sam sigurna da bi vecina sa ovog foruma odmah skocili da se brinu o njemu da mogu. al ovdje se ne radi samo o nasoj strani. pas ima vlasnika.
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyThu Dec 27 2007, 03:13

Vlasnici ovog psa ce meni dopustiti sto god želim oko psa,samo ne da im ga odvedem zauvijek Very Happy
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyThu Dec 27 2007, 03:14

a ako se ne brinu za njega..... :S
Na vrh Go down
RAMBO
aktivisti
aktivisti
RAMBO


Broj komentara : 94
Registration date : 2007-10-03

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyThu Dec 27 2007, 03:43

arijana (citat):
mislim ovo je fakat tuga :S, jesi siguran da ce ti taj "vlasnik" dat da ga setas? posto su takvi malo poteski, oni misle da dobro cine zivotinji i ne daju nikome da se mijesa.

ovo takodjer da kazem rambu, ja sam par puta dok sam bila tamo pored onog vucjaka u praonici pitala jel ga setaju i jel im treba neko da ga seta jer meni nije frka ako nije agresivan i to al sam onda postala zrtva jako zestokih psovki - ko biva da se ja ne mijesam oni se brinu za njega kako je njemu potrebno. tako da nemoj generalizovati. ja sam sigurna da bi vecina sa ovog foruma odmah skocili da se brinu o njemu da mogu. al ovdje se ne radi samo o nasoj strani. pas ima vlasnika.

Zasto ga nisi slikala ko sto je uradio Hitman? Najlakse je samo konstantovati da je pas zanemaren, ukoliko pored njega prolazis ili ga vidjas svaki dan. Postoji i drugi pristup kako vlasnicima koj drze takvog psa na lijep i kulturan nacin reci sta da rade, ponudit mu da se pas vakcinise, kupit mu duzi lanac, dati viska hrane, pa cak se ponuditi da se pas ponekad proseta. Sto da ne ukoliko ti je stalo da pomognes ili da donekle olaksas muke tom psu.Sve sto pomislis je bolje prakticno izvesti, nego pricati i gubiti vrijeme na komentare koji nece puno promjeniti stvari, jer to je najlakse, bitno se suociti s problemom uzivo to jeste najtezi dio. Kad to postignes znas da si ucinila dobro djelo, nastavljas dalje ucinis dio po dio svaki dan. Bude li ti trebala pomoc javi na pm, bice mi drago da ti mogu izaci u susret.

Poz
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyThu Dec 27 2007, 04:49

ja ti sad rekoh, ja sam pokusala, a oni NISU DALI.
Na vrh Go down
RAMBO
aktivisti
aktivisti
RAMBO


Broj komentara : 94
Registration date : 2007-10-03

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyThu Dec 27 2007, 13:50

arijana (citat):
ja ti sad rekoh, ja sam pokusala, a oni NISU DALI.

Nemoras naglasavati!Pokusala jedanput, pa odustala stara prica nisi ni trebala spomenuti. Imam dva psa spasena s lanca sad u Njemackoj i par maca sterlisanih kad drugi ne misle na pravi nacin smilslis nacin kako da ih spasis ili bar olasksas muke, a ne uprazno konstantovati vidjela sam ... jadni oni...Ti sjedis u toplom domu dajes svoje neke komentare na kompjuter, a ti jadnici se smrzavaju vani na zimi i hladnoci koje li logike, jos pomislis nece ih sintor jer su na lancu, nasa klasicna razmisljanja. Zato je nam je Drzava sva takva kakva jeste NIKAKVA No
Na vrh Go down
arijana
starosjedioci
starosjedioci
arijana


Broj komentara : 367
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-02

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyThu Dec 27 2007, 15:02

ja ko da gledam ti si ovaj cheguevara sa sa-x.
Na vrh Go down
celine
aktivisti
aktivisti
celine


Broj komentara : 51
Age : 46
Location : BL
Registration date : 2007-09-28

Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa EmptyThu Dec 27 2007, 17:39

Meni je baš žao kad se mi ljubitelji životinja svađamo i prepiremo... Kao da nam nije dovoljno nerazumijevanje i nesporazumi s onima koji ne vole životinje. Mislim da svi članovi ovog foruma istinski vole životinje i da nije tako ne bi ni bili ovdje. Treba shvatiti da većina ljudi i pored najbolje želje da pomogne nekoj životinji vrlo često to jednostavno ne može. Pa mi na svakom koraku susrećemo neko jadno biće kojemu treba pomoć i ubijeđena sam da većina nas ovdje to radi onoliko koliko može. Vrlo često da bi pomogli nekoj životinji moramo se zamjeriti čovjeku, i mislim da nema niti jedne osobe na ovom forumu koja se nije našla u ovakvoj situaciji. Na mene se rođeni stric naljutio kad sam mu rekla nešto za njegovog psa, komšija me umalo ptičarkom gađao (pretpostavljate šta je bilo), mami je dosta i mene i "mojih budalaština" itd. Meni je ovaj forum jedino mjesto gdje ja mogu slobodno da kažem da obožavam životinje, gdje mogu da im tepam, da budem tužna kad vidim da neko pati i budem vesela kad se neko usreći, a da ne naiđem na osudu i podsmijeh drugih ljudi.
Na vrh Go down
Sponsored content





Prostor za držanje psa Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Prostor za držanje psa   Prostor za držanje psa Empty

Na vrh Go down
 
Prostor za držanje psa
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Okrutnost (naša stvarnost)!!obavezno pogledajte!!-
Idi na: