POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO?

Go down 
4 posters
AutorPoruka
vlatka
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 27
Registration date : 2007-10-05

DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO? Empty
KomentarNaslov komentara: DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO?   DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO? EmptySun Dec 16 2007, 22:37

Želim da vam ispričam nešto što sam danas vidjela i što me je duboko, duboko dirnulo...
Na semaforu na Vracama sam ugledala Psa koji je stajao na sred ulice. Kako su vozila krenula tako je i on počeo trčati, sve brže i brže....Primjetila sam da prati jedno auto. Na semaforu kod OHR-a sam istrčala iz auta i prišla vozilu pored kog je Pas stao. Unutra romska porodica, gleda psa i smije se.
Je li ovo vaš pas- pitam. Jeste- kažu.
Pa on trči za vama cijelo vrijeme! Udarit će ga neko auto!!!!- kažem. Tako on, vratit će se on sam kući- kažu oni.
Stavite ga u auto, vratite ga kući pa vi opet idite gdje ste krenuli!- molim ja. Neće on u auto- kažu.
Upali se zeleno, ja sam uskočila u auto pa za njima...Dao ovaj gaščinu prema Skenderiji a Pas punom parom za njim. Na Skenderiji se malo izgubio ali je opet u masi kola ugledao svoje , pa opet šprint prema Alipašinoj džamiji.
Dokle je stigao i da li je uopšte stigao???????
Prijatelju koji je bio sa mnom u autu kažem-EVO, VIDI ŠTA TI JE PAS!!!!!!!!!!!!!!
Duboko me dirnula vjernost i ljubav tog Psa. Pitam se da li je čovjek to uopšte zaslužio? A odgovor znam.
Na vrh Go down
tau_tau
aktivisti
aktivisti
tau_tau


Broj komentara : 59
Age : 38
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-27

DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO?   DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO? EmptySun Dec 16 2007, 23:00

Tuzno izgleda,oni su inace nemarni.Al opet nesto razmisljam,ne vjerujem da bi im bio toliko vjeran da nisu na neki nacin bili dobri prema njemu,mozda grijesim....
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO?   DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO? EmptySun Dec 16 2007, 23:21

ti romski psi su cudo. 2-3 ih uvijek prate kola. odlicno uhranjeni, misicavi... Mene je strah sa Bilom proci pored njih, ali i oni se sklanjaju... Meni je samo zao konja, oni ne mogu pobjeci. ima jedan crni ovdje na ilidzi, vuce kola. Jadan sav nikakav. Nekim danima ga ciganin tjera da ide, a konj se jedva mice. Gledala sam ciganku kako sidje sa kola i ide pored konja da ga cigo ne udara... To je meni tuzno... I nevjerovatno da moze postojati.
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO?   DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO? EmptyMon Dec 17 2007, 00:18

ti ljudi nisu zasluzili tu ljubav samo ako muce zivotinju i ne hrane je, ali zivotinja moze zavoljeti svakoga ko mu pruzi malo ljubavi i hrane..

a konji...eto vam bijelka pa razmislite.. Sad

romi pse hrane, ali oni najcesce umru zbog bolesti, tj bjesnila ili stenecaka, ili od zime, ili od neke trece bolesti, a krzno im je strasno prljavo (uglavnom) i puno buha, krpelja i svega, meni je tih cuka jako zao...
Na vrh Go down
Gost
Gost




DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO?   DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO? EmptyMon Dec 17 2007, 01:17

ja mislim da su ti u S. Koloniji.
Jel mozemo nekako doci do konja???
jer ono je sve osim konj... izgladnio, izudaran, istraumiran, bolestan.. JADAN!
Na vrh Go down
Sponsored content





DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO?   DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO? Empty

Na vrh Go down
 
DA LI JE ČOVJEK ZASLUŽIO?
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Okrutnost (naša stvarnost)!!obavezno pogledajte!!-
Idi na: