POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 PSECA UTOPIJA...

Go down 
3 posters
AutorPoruka
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

PSECA UTOPIJA... Empty
KomentarNaslov komentara: PSECA UTOPIJA...   PSECA UTOPIJA... EmptyMon Dec 17 2007, 20:35

Bila sam zatvorena danima u toj drvenoj, mracnoj kutiji i nisam nista jela, pila sam malo prljave vode. Postajala sam svakim danom sve teza i veca..
Osjetila sam da neko nosi kutiju u kojoj sam bila. Onda je on dosao i podigao me, odnio na operacijski stol i stavio iglu u moju venu. Hladna tecnost pocela je kolati kroz mene. Ubrzo sam zaspala, misleci da dolazi kraj. Ali sanjala sam. Sanjala sam izlozbe, pljeskanje iznenadjenih ljudi,bliceve i sjajne kugle. Sanjala sam zvuk fena i skara, sanjala sam bezbrojne visuljke od srebra ugradjene u moje krzno.

No, sanjala sam i krv, glad i hladnocu u kutiji, i vlagu na podu...
Kada sam se probudila, osjetila sam se laksom, mada bunovnom. Bila je to svijetla prostorija, cista i sa ugodnim mirisom. U uglu je sjedio covjek i strpljivo cekao. I on je imao bijeli mantil i blagi izraz lica. Lezala sam na nekoj deki, pricvrcena za razne sprave, ali sam se napokon mogla odmoriti. Pored mene su se nalazile zdjele sa hranom i vodom. Omirisala sam sumnjicavo zdjele, ali je sve bilo uredu. Pojela sam sve i zaspala ponovo.
I opet se probudila.
Sada vise nije bilo jakog vjestackog svijetla lampe, vec je sunce osvjetljavalo prostoriju. Covjek je sjedio i nesto zapisivao za stolom. Pored mene je ponovo bila hrana. I jela sam. I svaki zalogaj je u mene unosio snagu i srecu. Primjetila sam da je nestalo sprava i kablova. Bila sam slobodna, ali se nisam mogla drzati na nogama. Covjek se okrenuo prema meni cuvsi da pokusavam ustati. Prisao mi je govoreci istovremeno rijeci koje su me umirivale. Dodirnuo me. Nakon toliko godina, nikad me niko nije tako milovao. Prvi put da sam za nekoga bila posebna, vazna. Nakon nekog vremena sam se oporavila. Pocela sam trcati, kretati se, moje krzno je opet bilo svilenkasto i lijepo kao prije. Isli smo zajedno u setnje, bila sam njegov centar svijeta. Onda je on jednog dana otisao zauvijek, i zbog svoje prevelike ljubavi, otisla sam i ja. I tamo smo sretni, zajedno, zauvijek...

Dzana M.
17.12.2007.g.
Na vrh Go down
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

PSECA UTOPIJA... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PSECA UTOPIJA...   PSECA UTOPIJA... EmptyWed Dec 19 2007, 18:54

ovo nije nikako pseca utopija, ali da ne otvaram novi topic svaki dan..
taj post sto vam odmah izadje..

www.dikimiki.blogger.ba

inace moj blog, objavila sam par postova o ovome pa..


: komentar modifikovan dana: Fri Dec 28 2007, 21:07; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

PSECA UTOPIJA... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PSECA UTOPIJA...   PSECA UTOPIJA... EmptyThu Dec 20 2007, 00:26

Ovako posto sam vidjela da na tvom blogu pises vezano za pse koji traze dom i nesto o SOS-u zelim da te obavijestim da ja vec radim blogg za SOS:

http://www.sossarajevo.blogger.ba

Eh eto samo da znas..
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

PSECA UTOPIJA... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PSECA UTOPIJA...   PSECA UTOPIJA... EmptyThu Dec 20 2007, 00:35

ne brini, znam ja to odavno, moj blog je vise rasprsivac svega i svacega, al eto samo o cukama pisem..a nije za SOS vec za sve zivotinje koje se udomljavaju, inace, tako da ne brini, nigdje nisam napisala, eh ovo je SOS blog, no sikiriki..


: komentar modifikovan dana: Thu Dec 20 2007, 01:30; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

PSECA UTOPIJA... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PSECA UTOPIJA...   PSECA UTOPIJA... EmptyThu Dec 20 2007, 00:47

Ja sam takodjer na temu Borbe pasa napisala pricu, tu je negdje u Zanimljivim clancima&co Very Happy
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

PSECA UTOPIJA... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PSECA UTOPIJA...   PSECA UTOPIJA... EmptyThu Dec 20 2007, 01:12

woooooooooooooooooooooooooooooooops..
nema veze, ne mogu si pomoci kod ovakvih tema, moram nesto napisati..


: komentar modifikovan dana: Thu Dec 20 2007, 01:26; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Pitdog
starosjedioci
starosjedioci
Pitdog


Broj komentara : 472
Age : 40
Registration date : 2007-08-22

PSECA UTOPIJA... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PSECA UTOPIJA...   PSECA UTOPIJA... EmptyThu Dec 20 2007, 01:19

melsas, kakav ti je ovo idiotluk? a pogotovo kakve to veze ima sa mnom? nemoj da "popricam" s kemom.
Na vrh Go down
Sponsored content





PSECA UTOPIJA... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PSECA UTOPIJA...   PSECA UTOPIJA... Empty

Na vrh Go down
 
PSECA UTOPIJA...
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Zanimljivi članci&co-
Idi na: