POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 KAD BI SAMO ZNAO!!!

Go down 
2 posters
AutorPoruka
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

KAD BI SAMO ZNAO!!! Empty
KomentarNaslov komentara: KAD BI SAMO ZNAO!!!   KAD BI SAMO ZNAO!!! EmptyWed Aug 08 2007, 00:52

Sjecam se da su me vozili u autu iz veterinarske stanice, gdje sam primio par inekcija, prema azilu za napustene zivotinje. Sjedio sam na zadnjem sjedistu auta sa crnokosim djecakom. Pogledao sam ga u oci i vidio sam da je tuzan. Okrenuo se prema meni i rekao:"Sve ce biti u redu..." Bojao sam se. Sam njegov glas mi je stvarao nervozu. Nismo se vozili ni punih dvadeset minuta, kad smo stigli pred azil. Izvana je izgledao prelijepo. Dvoriste veliko i puno cvijeca, gdje su volonteri setali ostale pse iz azila, moje buduce prijatelje. Prisla mi je neka fina teta, pomazila me i uzela moj povodac iz djecakovih ruka. Povela me sa sobom, no ja sam se okrenuo i pogledao djecaka. On mi je prisao i zagrlio, te rekao:"Sad si u dobrim rukama, sve ce biti uredu.." Onda me je brzo poljubio u njuskicu i otrcao prema autu.

Dobra teta me je uvela u azil.. O, kako je bilo sve cisto. Mislio sam da sam u raju. Odvela me je u box koji bio kao jedna velika, topla soba i rekla:"Sad cemo te okupati i dobro nahraniti, i od sutra te vec neko moze udomiti!" Bio sam sretan sto cu imati prave vlasnike s tim da su me, ljudi koji su me doveli u azil, nasli povrijedjene sape kraj jedne stare kuce.

Probudio sam se veoma rano. Bio sam tako odmoran i spreman za igru. Tog dana azil je bio prepun ljudi i djecice koji su dosli da udome nekog od nas. Ja sam se pravio fin pa sam sjeo pred vrata boxa i svakom prolazniku veselo mahnuo repicem. Ubrzo su prisli momak i djevojka mom boxu. Gledao sam u njih u nadi da ce me udomiti. I oni su me stvarno udomili, nisam mogao vjerovati da ja sad imam gazde, porodicu, prijatelje.. Ona teta mi je rekla kako sam veoma sretan sto sam ovako brzo nasao dom! I bio sam sretan, veoma sretan...

Rastao sam u svom novom domu, igrao se.. Bilo je kao u snu! Volio sam svoje gazde, a i oni mene... bar sam tako mislio. Jedne veceri cuo sam ih kako pricaju da ce se njihova beba roditi za 3 mjeseca i da cu ja morati negdje otici jer kako su oni rekli "nije zdravo imati kucne ljubimce kad su tu mala djeca". Bio sam tuzan jer sam ih volio vise od svog zivota.

No, nije proslo ni 3 mjeseca kad su oni dobili malu bebu.Bila je tako slatka. Nju sam ubrzo zavolio i stalno sam pazio na nju. Ali kad bi moje gazde vidjeli mene u blizini nje, udarili bi me. Mislili su da joj zelim nauditi. Njihov topli dodir se pretvorio u hladni, bolni udarac, koji sam nastojao izbjeci. Svaki put bi me udarili jace i jace. Nisu marili da li me to boli, njihov cilj je bio da me udare i tako udalje od bebe! Vise mi nisu pridavali paznju ni ljubav.. sad sam ih se bojao!

Kad je beba prohodala, zeljela je sve da dotakne! Jedno jutro sam se probudio i otisao do svoje posudice sa vodom i hranom koja je stajala u dnevnom boravku. Dok sam pio vodu, cuo sam kako nesto suska iza mojih ledja. Okrenuo sam se i vidio da je beba pokusavala da dohvati vaznu sa cvijecem. Prepao sam se da ta velika vazna ne padne bebi na glavu, te sam potrcao prema bebi i zubima uhvatio njenu pidzamicu. U tom trenutku je moj gazda usao u sobu i vidio me kako drzim bebu. Pomislio je da joj zelim nauditi, pa je uzeo malu skulpturicu punjenu olovom, koja je stajala u blizini, i bacio je prema meni. Pogodio me tacno u glavu. Pao sam na parket i tuzno zacvilio. Udarac je bio prejak i bolan. Pogledao sam ga zadnji put i pomislio:"DA LI ZNAS KAKO JE LJUBAV SA STRAHOM CEKATI!" Sad No


Napisala: Tina M.
Datum: 07.8.2007.
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
melsas
starosjedioci
starosjedioci
melsas


Broj komentara : 368
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-11-07

KAD BI SAMO ZNAO!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KAD BI SAMO ZNAO!!!   KAD BI SAMO ZNAO!!! EmptyThu Dec 13 2007, 23:57

jesi li stvarno ovo napisala, predivno je i pretuzno.. Sad
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

KAD BI SAMO ZNAO!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KAD BI SAMO ZNAO!!!   KAD BI SAMO ZNAO!!! EmptyFri Dec 14 2007, 00:19

melsas (citat):
jesi li stvarno ovo napisala, predivno je i pretuzno.. Sad

Jesam, hvala Smile
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Sponsored content





KAD BI SAMO ZNAO!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Re: KAD BI SAMO ZNAO!!!   KAD BI SAMO ZNAO!!! Empty

Na vrh Go down
 
KAD BI SAMO ZNAO!!!
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Zanimljivi članci&co-
Idi na: