POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE

Go down 
2 posters
AutorPoruka
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE Empty
KomentarNaslov komentara: PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE   PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE EmptyWed Aug 01 2007, 10:48

O pozitivnom djelovanju mačke na ljudsko zdravlje već su napisane priče i priče. No znanstvenici su utvrdili da podjednako blagotvorno na ljude djeluje i glađenje pseće dlake.

Samo nekoliko minuta dnevno potrebno je milovati psa pa će napetost, stres, anksioznost i sve prateće pojave koje uzrokuju psihička i srčana oboljenja biti znatno manje.

Srčani bolesnici za vrijeme hospitalizacije puno će se brže oporavljati ako su u mogućnosti družiti se sa svojim psom, milovati ga i igrati se s njim. To su utvrdili znanstvenici u Dalasu, odnosno u njihovoj Organizaciji za srce.

Do istog zaključka došli su i zdravstveni djelatnici i znanstvenici na kalifornijskom medicinskom sveučilištu u Los Angelesu gdje je provedeno slično istraživanje. Tom prilikom je utvrđeno da na zdravlje i raspoloženje srčanih bolesnika puno bolje djeluje prisutnost psa nego volontera.

Naime, kod bolesnika koji su 12 minuta proveli s psom anksioznost je bila 24 posto manja nego prije, a kod pacijenata koji su tih 12 minuta proveli s volonterom anksioznost se smanjila za svega deset posto.

Još zanimljiviji podatak kaže da su psi količinu hormona stresa endorfina kod pacijenata smanjili za 17 posto, a volonteri tek za dva posto. Studijom je utvrđeno da i kratkotrajno maženje psa ima blagotvorno djelovanje na ljude sa srčanim oboljenjima te njihovo psihofizičko i psihosocijalno stanje.

Takva i slična istraživanja, kojih je posljednjih godina sve više, polako nam potvrđuju već od davnine poznatu tezu da je pas čovjekov najbolji prijatelj. Sada nam i znanost to dokazuje, ali i objašnjava – zašto.

Pa, kad je tako, što čekate? Možda neko malo, napušteno štene čeka upravo vas da vam pomogne u svladavanju zdravstvenih problema bilo koje vrste. Pokušajte, izgubiti nećete ništa, a dobit ćete nekoga tko će vas bezuvjetno voljeti.
Na vrh Go down
Gost
Gost




PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE   PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE EmptyWed Aug 01 2007, 15:22

Koliko samo psi imaju dobrobiti za djecu sa posebnim potrebama!!!
Nedavno sam citala clanak da psi izrazito dobro djeluju na djecu s autizmom, jer se za takvu djecu smatralo da im objekt ljubavi ne moze biti neko ziv, a ipak moze! A pse uzimaju i iz azila (nesto vise o ovome - KLIK)
Pa onda za slijepe osobe!!!! Na stranu to sto im oni pomazu da predju ulicu, sto ih vode ipak su to njihove oci i njihovi najbolji prijatelji!
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE   PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE EmptyWed Aug 01 2007, 20:43

LaRa.2311 (citat):
Koliko samo psi imaju dobrobiti za djecu sa posebnim potrebama!!!
Nedavno sam citala clanak da psi izrazito dobro djeluju na djecu s autizmom, jer se za takvu djecu smatralo da im objekt ljubavi ne moze biti neko ziv, a ipak moze! A pse uzimaju i iz azila (nesto vise o ovome - KLIK)
Pa onda za slijepe osobe!!!! Na stranu to sto im oni pomazu da predju ulicu, sto ih vode ipak su to njihove oci i njihovi najbolji prijatelji!


TO SI U PRAVU!!! KAKO SAMO PSI ZNAJU DA PREPOZNAJU TVOJE RASPOLOZENJE!! sunny
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Gost
Gost




PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE   PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE EmptyThu Aug 02 2007, 04:52

pa da tinchy, ja kad sam nervozna i Minnie je nervozna i tacno osjeti napetost u zraku i postane razdrazljiva.
Zato se trudim da se ne zivciram makar zbog nje jer nevjerovatno je koliko osjeti.
a kad sam bila bolesna i lezala u krevetu 2 mjeseca, tacno je polako prilazila da me ne povrijedi i ta 2 mjeseca je provela pored mene u krevetu.
a to me je jos vise zblizilo s njom, jer kad je ona bila bolesna i povracala cijelu noc ja sam bila tu da je bodrim i tjesim, grlim i mazim i kad se meni to isto desilo ona je bila tu za mene I love you
Ona je moja beba i volim je nenormalno, ne mogu reci koliko mi se zivot proljepsao otkad imam nju, sad na neke stvari gledam drugim ocima king
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE   PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE EmptyThu Aug 02 2007, 07:20

LaRa.2311 (citat):
pa da tinchy, ja kad sam nervozna i Minnie je nervozna i tacno osjeti napetost u zraku i postane razdrazljiva.
Zato se trudim da se ne zivciram makar zbog nje jer nevjerovatno je koliko osjeti.
a kad sam bila bolesna i lezala u krevetu 2 mjeseca, tacno je polako prilazila da me ne povrijedi i ta 2 mjeseca je provela pored mene u krevetu.
a to me je jos vise zblizilo s njom, jer kad je ona bila bolesna i povracala cijelu noc ja sam bila tu da je bodrim i tjesim, grlim i mazim i kad se meni to isto desilo ona je bila tu za mene I love you
Ona je moja beba i volim je nenormalno, ne mogu reci koliko mi se zivot proljepsao otkad imam nju, sad na neke stvari gledam drugim ocima king


Znam moj Benny je tuzan kad sam ja tuzna kad sam ja happy on je razigran.. Ja bez njega ne bi mogla zivjeti, on je dio mene i mogu samo da mu udovoljim i da kazem hwala sto postoji I love you I love you flower sunny cheers
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Sponsored content





PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE   PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE Empty

Na vrh Go down
 
PRISUTNOST PSA DOBRA JE ZA VAŠE ZDRAVLJE
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Zanimljivi članci&co-
Idi na: