POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Ideja

Go down 
+7
tinchy
jaca
designerlejla
D.
Hitman
San
t_bejbe
11 posters
AutorPoruka
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Ideja   Ideja EmptySun Aug 12 2007, 18:03

Na nekim stranim televizijama, a mislim da sam i na HRT-u vidjela, imaju emisije u kojima kratko predstave zivotinje koje se udomljavaju. Sta mislite da pokusamo tako nesto napraviti? Dogovoriti sa nekom televizijom da svaki dan ustupe par minuta za udruzenje? Ne mora biti ni svaki dan, moze i samo vikendom ili nesto slicno.

Npr. pitati na BHT da u sklopu emisije inpuls, 2-3 minute bude i kratki filmic o par zivotinja za udomljavanje. oni bi mozda i pristali, svaki put imaju u emisiji nesto o zivotinjama.
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
Gost
Gost




Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptySun Aug 12 2007, 18:57

joj ako sam ja shvatila cika Velju, tako nesto ce poceti od Septembra. Ali opet, nisam sigurna da sam dobro cula
Na vrh Go down
San
aktivisti
aktivisti
San


Broj komentara : 28
Location : NT
Registration date : 2007-08-05

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyMon Aug 13 2007, 23:08

A mozemo li se i mi ostali ukljuciti, mislim-izvan Sarajeva? Ne znam sad konkretno kako, znam da azil ne moze sad skupljati cuke po cijeloj Bosni, ali imam preslatku nezbrinutu dalmatinerku koja se mota oko moje kancelarije,(jedno plavo i jedno smedje oko) ima jedno stene, bila su dva, jedno je vjerovatno neko usvojio (bar se nadam). Mozda da i ja postavim sliku, pa ako netko zeli da je uzme, znam gdje cu je naci... u fisu je puppy dalmatinera 300 maraka-a ova zenkica je skoro sam sigurna cistokrvna.Al eto, vjerovatno je nekome dosadila kad je porasla.
Na vrh Go down
Hitman
starosjedioci
starosjedioci
Hitman


Broj komentara : 364
Age : 38
Registration date : 2007-08-02

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyMon Aug 13 2007, 23:27

Ja sam iz Kiseljaka i preko SOS udruzenja sam udomio 3 malena psica koja sam pronasao pored ceste.Mislim da je ovo udruzenje za zastitu zivotinja opcenito a ne za zastitu zivotinja kantona Sarajevo,tako da mislim da mozes slobodno postaviti slikicu ljepotice i njene bebe. cheers
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyTue Aug 14 2007, 07:48

Samo stavi slike Wink
Na vrh Go down
designerlejla
starosjedioci
starosjedioci
designerlejla


Broj komentara : 131
Age : 52
Location : Tuzla
Registration date : 2007-08-16

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyThu Aug 16 2007, 12:19

Zdravo Very Happy
Drago mi je da i kod nas u Bosni postoji udruzenje za zastitu zivotinja. Nadam se da ce neki (mnogi) zakoni biti izmjenjeni u korist zivotinja kao sto je ucinjeno u susjednoj Hrvatskoj.
Moj prijedlog je da se organizira potpisivanje peticije za izmjenu zakona.

Pozdrav iz Tuzle cheers

p.s. ovdje je i dalje na snazi zakon koji omogucava okrutno ubijanje zivotinja (sinteri). Neki dan sam ih otjerala iz mog kvarta, ali na zalost oni ce se vratiti...ako se nesto hitno ne poduzme...
Na vrh Go down
jaca
starosjedioci
starosjedioci
jaca


Broj komentara : 513
Age : 45
Location : sarajevo
Registration date : 2007-08-04

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyThu Aug 16 2007, 17:04

Ideja je odlicna i vec se realizuje subotama u Velikom parku. Super je da se sve vise ljudi javlja s prijedlozima, koji su redom odlicni. flower
Na vrh Go down
San
aktivisti
aktivisti
San


Broj komentara : 28
Location : NT
Registration date : 2007-08-05

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyTue Aug 21 2007, 22:13

Slikala sam danas cuke (dalmatinerka i beba), ali nesto mi ne ide postavljanje slika na forum. Valjda ce se naci netko da mi pomogne, pa cete vidjeti slatkise uskoro Smile Dovela bih ih i na udomljavanje, ali mi svaka druga subota radna, i to bas ta kad je udomljavanje.
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyWed Aug 22 2007, 20:49

Nemoj mi reci da poklanjas dalmatinera bebu???
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
Gost
Gost




Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyWed Aug 22 2007, 21:40

daj ljudi da se organizujemo za subotu. Hocemo li printati malo drugacije prospekte gdje ce manje teksta biti, imala sam osjecaj da ima previse da se procita tako da je malo ljudi bas zastalo i procitalo. Daj da se dogovorimo i da lijepimo plakate po gradu sa linkom i nekim apelom. Moramo se pokrenuti i da idemo do trznih centara i pet shopova za tu hranu donacije sto bi ljudi ostavljali.
To jos nismo nista uradili....
Ja sam svim mogucim i nemogucim ljudima, novinama, siteovima trazila da nam pomognu....
Ako vi znate licno nekog ko je novinar javljajte!!!
I da se organizujemo oko aktivnosti u subotu - ko ce ici dijeliti prospekte a ko voditi i cuvati pse!!!
Meni je Barby koje nema nesto na forumu odlicno odradila posao i dobro bi bilo kad bi opet dosla - vjerujte mi ona je pravi magnet za ljude Smile)))
I svi dignite dva prsta da znamo koga da ocekujemo u subotu!
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyThu Aug 23 2007, 01:12

sto se letaka i plakata tice, najbolje je staviti sto manje teksta i sto vise slika. ljudi vise vole slike, a tekst im je obicno mrsko citati. treba mozda samo kratko par cinjenica istaknuti (npr. 750000 KM sintorima! i sl)...

kada je udomljavanje? u 13:00? probat cu i ja da dodjem da pomognem. kome da se javim?
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
Gost
Gost




Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyThu Aug 23 2007, 01:38

meni ili dunji svejedno Smile
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: subota - koliko ce vas biti?   Ideja EmptyThu Aug 23 2007, 16:38

imam pitanje: bi li bio problem da napravimo neku listu aktivnosti pa da se upisujemo na istu? cini mi se da svi radimo neke poslove onako, kada nam se da / kada nas nazovu i zatraze, pa to nekako neorganizovano. Nije meni mrsko odvesti pse kod veterinara ili ocistiti boxove, kopati po kontejnerima za kartone, malo mi je mrsko biti na udomljavanju jer je nekako sporo, ali mogu odvojiti par sati mjesecno u tacno odredjeno vrijeme.
za pocetak, znate li bar otprilike koliko ce ljudi doci u subotu? Ja sam mislila opet otici u azil kada budu pakovali cuke za udomljavanje, ocistiti boxove i kuci. Ako se nekom da, bilo bi super da mi pomogne (mozemo to sve zavrsiti za pola sata, ako ne i prije). Ja zivim na Ilidzi pa ako neko zeli samnom mogu ga povesti. Tako ce Velji biti lakse... sunny
Ovo sve pitam jer na poslu radim evaluaciju projektu koji ukljucuje volonterizam. Jedna od super ideja je dosla od tete iz Zepca koja ima odredjeni broj volontera (40 svih uzrasta, od 5 do 55 godina) koji su obavezni volontirati 10 dana godisnje (volonter = osoba dobre volje koja je spremna prihvatiti se obaveze bez naknade). Sve im blista, svi sretni. Mozemo li i mi to? Bar pokusati??? Question
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Gost
Gost




Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyThu Aug 23 2007, 18:01

Dijana, mi se znamo s Ilidze, sad sam skontala imas onog ogroooomnog Rota????
Sto seta s Lunom???

Eh ovako, ja sam slala svim mogucim i nemogucim ljudima mailove, bla bla bla... to se vec zna i svaki dan to radim, to je nekako moj zadatak. Dunja oko foruma i slika pasa za udomljavanje.
Ni meni nije tesko otici i ocistiti boksove, pa neki dan smo to uradili. problem je ipak sto se ne mozemo svi u isto vrijeme nekako organizirati, ili dunja radi ili ja imam upalu slijepo crijeva, ili je neko u Canadi, elem jedva se i subotom iskupimo.
Tvoj plan je jako jako dobar i mozda bi to i trebali tako uraditi. Evo nas dvije smo s ilidze, kad smo obje slobodne mozemo zajedno otici.
Ko jos zivi blizu da idemo mozda u parovima.
ideja za volontere je fantasticna a 10 dana u godini nije nikako malo!!!
mi smo imali i volontere iz dobrinjske gimnazije sto su dolazili cistiti boksove.
Mislim, to uopce nije tezak posao, meni je najteze ostaviti ih tamo i otici kuci.
Ako hoces mozemo obavjestiti radio stanice za Tatarinu???
Mogli bi se mi i malo bolje organiziratibar sto se ovih boksova i donacija tice, bas sam u prijasnjem postu naglasila da samo pricamo a manje radimo.
Pa hocemo se pokrenuti???
Na vrh Go down
Darius_Maximus
aktivisti
aktivisti
Darius_Maximus


Broj komentara : 89
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-10

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyThu Aug 23 2007, 20:34

Pazite ljudi, razmisljam o ovim stvarima vec jedno mjesec dana, ali bilo je raznih frka, pa sad ispit i ne mogu da se saberem nikako, ali imao sam par ideja...

Sta mislite kao prvo da se u boxove stavi linoleum, koji je brze i lakse cistiti, a nije linoleum ni tako skup po kvadratnom metru... Razmisljao sam i o nekoj vrsti dokumentarca, po uzoru na M.Moorea, ali za to treba malo se sabrati i dogovoriti, to bi moglo biti skupo, ali moglo bi privuci dosta raje...

Ja sam cika Velji govorio, nema nista sto ljude privlaci kao mediji, elektronski, TV i internet...
Treba ovu stranicu reklamirati, treba staviti dosta video materijala, itd.
Ja dolazim u subotu, pa javljajte sta mislite, ja cu reci kad sta mogu...
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyThu Aug 23 2007, 22:21

Da se razumijemo, po pitanju uređenja azila, onakcog kakvog je, sve se to moze napraviti, ali je problem sto smo mi puni ideja a malo je ljudi koji su spremni zasukati rukave i nesto uraditi, ove nedelje se trebao spremati azil ali je moralo biti odgođeno jer se nije moglo skupiti 5-6 ljudi! nadam se da ce se akcija moci sprovesti u slijedecu nedelju, ako nista otici ce nas 2 pa cemo ako raditi dok se ne zavrsi

sto se tice letaka, ja sam napisala na nasem, Anna sa foruma je prevela na engleski ako neko ima mogucnosti da uradi bolje, znaci , manje teksta vise slika i sl. i da to sve dizajnira super! ja radim duple smjene, jedva ista stizem
Na vrh Go down
Darius_Maximus
aktivisti
aktivisti
Darius_Maximus


Broj komentara : 89
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-10

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyThu Aug 23 2007, 23:05

Proslijedi letak, ako imas u bilo kojem formatu, pa cu vidjeti sta se moze uraditi, preveo bih ja i na njemacki, ali od toga nemamo nekog hajra, pa cu vidjeti sta se moze uraditi... Very Happy

Sto se ostalog tice, nije nista problem, ali se mora naci ko hoce a ko nece uopste, pa oni koji hoce, da se dogovore onda kada vecina moze... Imam nekih ideja, nije mi mrsko raditi, ali moramo se uskladiti... Very Happy

Pozdrav veliki i proslijedi to sto imate...! Very Happy
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyFri Aug 24 2007, 00:41

ja bih stvarno pomogla oko uredjenja azila, ali iduci vikend ( 1, 2 i 3 septembar) imam 2 ispita tako da sam za vikend donja. vise bi mi odgovarao neki radni dan, ali predpostavljam da ostalima ne pase zbog posla.

sto se tice bilo kakve pomoci oko letaka i slicnih stvari koja se radi preko kompjutera, slobodno mi zadajte jer jako puno vremena provodim za racunarom, tako da mi to ne predstavlja neki velik problem.

u subotu cu pokusat da dodjem, ali imamo sa klubom odlazak u jednu pecinu, pa ako zavrsimo do 1, doci cu.
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
Gost
Gost




Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyFri Aug 24 2007, 02:00

zato je najbolje dogovarati se uzivo. Recimo bas smo se lijepo u subotu rasporedili ko ima kakav posao, Barby i ja smo dijelile letke, ljudima koji su zastali objasnjavali, ja sam objasnila i curici sto je uzela Dzeni neke stvari, takodjer bih voljela cuti od cika Velje sta se desilo sa Dzeni i djevojcicom???
I javno ga molim da mi ne zaboravi donijeti one clanke koje hocu da skeniram i ono sto ste govorili cika Veljo dunji o vjeri (knjizica neka) da skeniramo i postavimo ovdje
Na vrh Go down
velja
starosjedioci
starosjedioci
velja


Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyFri Aug 24 2007, 11:42

LaRa.2311 (citat):
zato je najbolje dogovarati se uzivo. Recimo bas smo se lijepo u subotu rasporedili ko ima kakav posao, Barby i ja smo dijelile letke, ljudima koji su zastali objasnjavali, ja sam objasnila i curici sto je uzela Dzeni neke stvari, takodjer bih voljela cuti od cika Velje sta se desilo sa Dzeni i djevojcicom???
I javno ga molim da mi ne zaboravi donijeti one clanke koje hocu da skeniram i ono sto ste govorili cika Veljo dunji o vjeri (knjizica neka) da skeniramo i postavimo ovdje

Dzeni nazalost nece moci ostati kod Neile jer su testiranja pokazala da su alergijske reakcije ipak jake i pored uzimanja potrerbne terapije.
Neila je vodila dnevnik i donijet ce ga sutra zajedno sa Dzeni.
Moramo traziti novi dom za Dzeni.
Clanke i ostalo sto si trazila sam pripremio i dobit ces sutra u Velikom parku.
Na vrh Go down
Anna
novi kolačić :)
novi kolačić :)
Anna


Broj komentara : 8
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-07

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyFri Aug 24 2007, 15:14

Zao mi je sto to cujem za Dzeni, a bas sam se nadala da je nasla dobar dom.. Sad

Ja se nisam mogla javljati ovih dana, jer sam bila u uzasnoj frci s poslom.. Nemam vremena sve citati, samo da pitam jel se vidimo sutra u parku?

Slijedece sam sedmice na godisnjem, nece me biti na netu, jer selim...ali racunajte na mene sto se tice ciscenja azila.. Sutra cemo se dogovoriti o detaljima..

Ja cu opet donijeti one letke sto su mi ostali od proslog puta...a ima ih cijeli bunt.. Very Happy


Pozdrav svima..
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptyFri Aug 24 2007, 15:15

LaRa.2311 (citat):
Dijana, mi se znamo s Ilidze, sad sam skontala imas onog ogroooomnog Rota????
Sto seta s Lunom???

Eh ovako, ja sam slala svim mogucim i nemogucim ljudima mailove, bla bla bla... to se vec zna i svaki dan to radim, to je nekako moj zadatak. Dunja oko foruma i slika pasa za udomljavanje.
Ni meni nije tesko otici i ocistiti boksove, pa neki dan smo to uradili. problem je ipak sto se ne mozemo svi u isto vrijeme nekako organizirati, ili dunja radi ili ja imam upalu slijepo crijeva, ili je neko u Canadi, elem jedva se i subotom iskupimo.
Tvoj plan je jako jako dobar i mozda bi to i trebali tako uraditi. Evo nas dvije smo s ilidze, kad smo obje slobodne mozemo zajedno otici.
Ko jos zivi blizu da idemo mozda u parovima.
ideja za volontere je fantasticna a 10 dana u godini nije nikako malo!!!
mi smo imali i volontere iz dobrinjske gimnazije sto su dolazili cistiti boksove.
Mislim, to uopce nije tezak posao, meni je najteze ostaviti ih tamo i otici kuci.
Ako hoces mozemo obavjestiti radio stanice za Tatarinu???
Mogli bi se mi i malo bolje organiziratibar sto se ovih boksova i donacija tice, bas sam u prijasnjem postu naglasila da samo pricamo a manje radimo.
Pa hocemo se pokrenuti???
Prije svega ne vrijedjaj mog Rota, on je osjetljivo stvorenje Smile Trpi vise nego se ocekuje od njega (u kucu mu non-stop upadaju razni psi na neko vrijeme, te sterilizacija, te cuvanje... Dvije sedmice je djelio "svoju" kucu i hranu sa Tatarinom i Lucy (dok se Lucy nije oporavila)... Nego, kakvog psa Lara ima?
Ja bih se rado "rijesila" Tatarine, ne pravi mi probleme, malo je dosadna jer me stalno prati po kuci pa se bojim stati na nju (Bil ima preko 50kg pa mi se to ne desava s njim), ali sada trebam prebaciti i jednu macu u stan pa se osjecam pretrpano. Ipak bih je najradije vratila originalnom vlasniku. Radio je cool ideja.
Sto se tice ciscenja, ja radim do 4 i uglavnom mogu s posla svratiti ako se tako dogovorimo. Posto istovremeno gnjavim fakultet imam i obaveze prema ispitima, ali se sve to moze uskladiti s malo volje (umjesto kafice odem tamo). Kartone mogu pokupiti i prebaciti kada god treba, i mogu prevoditi na engleski (ovo dvoje svakako radim). Hajde ako ti nije mrsko napravite listu sa zadacima i procakulajte o njoj u subotu. Mozemo je popunjavati online i uvijek znati gdje imamo rupu i sta treba popravljati.
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
Gost
Gost




Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja EmptySat Aug 25 2007, 01:03

Dijana oprosti molim te ako sam povrijedila osjecanja tvog osjetljivog malenog bica Razz Minnie je patuljasti pinc, a par puta se igrala s tvojim rotom i Lunom. Uglavnom vi bjezite od nas a mi od vas kad setamo pored Zeljeznice, valjda sto ti ne znas da je Minnie jedna fina napasna curica koja bi za 3 minute dosadila Bilu jer su je vec prozvali ilidzanskim jalijasem I love you
Joj kako mi je zao za Nejlu i Dzeni, mislila sam da ce sve to uspjeti ali eto...
Super, vidimo se sutra a onda se dogovaramo sta i kako i u vezi obaveza.
Raja vidimo se :bom:
Na vrh Go down
Sponsored content





Ideja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ideja   Ideja Empty

Na vrh Go down
 
Ideja
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» ideja!
» ideja novog kolacica

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Kako pomoći?-
Idi na: