POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...

HomeHome  PortailPortail  Kako koristiti ovaj Forum?Kako koristiti ovaj Forum?  TražiTraži  RegistracijaRegistracija  Lista članovaLista članova  Grupe korisnikaGrupe korisnika  Login  

Share | 

Pokusaj ubistva u Vojkovicima

Go down 
AutorPoruka
velja
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

KomentarNaslov komentara: Pokusaj ubistva u Vojkovicima   Mon Sep 29 2008, 17:17

Ovu hronologiju dogadjaja smo dobili tek danas jer je bilo tesko fotografisati kucu iako akciju za spasavanje vodi vec sedam dana mlada i hrabra mama Svetlana.

HRONOLOGIJA POKUŠAJA UBISTVA NEDUŽNOG PSA, KOJI JE ŠETAO 50 METARA OD SVOJE KUĆE.....

- 21.09.2008. godine u jutarnjim satima ubica je naišao i pucao iz vozila u pravcu naselja na psa koji je šetao otprilike 50 metara od svoje kuće.

- Pas je ranjen potrčao kući i nakon što su mještani izašli da otjeraju ubicu, ovaj se još i raspravljao s njima da on ima dozvolu i da mu niko ništa ne može, a dozvolu „za ubistvo“ mu je na osnovu opštinske Uredbe dalo Lovačko udruženje opštine Istočna Ilidža. Uredba nažalost postoji i u njoj je navedeno da je dozvoljeno pucati 200 metara od naselja, ali kad je zabrinuta za svoju bezbjednost Svjetlana Mišeljić pozvala policiju, nije naišla na razumjevanje niti je dežurni našao za shodno da makar osobu sa dugom cijevi u naseljenom mjestu pozove na razgovor i provjeri dali je bila ugrožena bezbjednost djece koja su se igrala neposredno pored mjesta gdje je ubica pucao.

- Prag vlasnika psa je bio obliven krvlju kao i ostali pragovi gdje je pokušala da nađe zaštitu, a onda je nestala, cijeli dan su je tražila sva djeca iz naselja da joj se pokuša ukazati pomoć, situacija je bila kritična i iz razloga što je neprestano padala kiša, a svi koji su je tražili su bili u strahu za svoj život da se ubica sa puškom ne vrati da dovrši svoj zločin – pogotovu što je trag krvi vodio na obalu rijeke Željeznice, što je pusti dio naselja i tu bi ubica mogao zapucati na psa koji je tražio trag ranjenog psa sa njima, upkos strahu za svoj zivot tražili su je sve do mraka ali uzaludno.....

- Svi su proveli besanu noć, a sutra su nastavili potragu, oko popodneva pas se pojavio iz usta joj je curila krv na vratu je imala ogromni otok a prednja noga joj je beživotno visila, bila je sva mokra i iscrpljena jedva se vukla po tlu, omah su pozvali veterinara a njoj su dali ja jede, pas je bio u strašnom šoku, ovo nažalost nije prvi put već drugi da je isti ubica ranjava pred njenim pragom, bježala je od svih pa i od svojih vlasnika više nikom nije vjerovala. Da je nebi dodatno uznemiravali dali su joj da jede i povukli se do dolaska veterinara, a onda je napravljena velika greška, pokušali su je slikati tako krvavu, da javnost vidi kroz šta nedužno biće prolazi, pas je vidjevši foto aparat pomislio da će opet pucati na nju, skupivši zadnji atom snage pobjegla je minut prije dolaska veterinara, ponovo su je pokušali naći ali uzaludno.

- 22.09.2008. godine, pojavila se ponovo oko 22,00, bilo je kasno da se zove veterinar tako da su joj ponovo dali da jede i pokušali je uvesti u kuću da bi joj sutra pomogli, ali uzaludno pas je pod strašnom traumom ne može podnijeti ni poglede ljudi i na svaki pokret prema njoj bježi u noć. Svi nemoćno posmatraju kako odlazi i ne žele je dodatno povrijediti time što bi je na silu pokušali uhvatiti.

- Kako se zaštititi za ubuduće da se sprijeći vršljanje ubice sa puškom koji bez ikakvog rezona i kontrole puca na sve što se njemu učini kao meta, ali ta „meta“ ima dušu i svoje ime, zove se Malecka. Malecka je ponovo preživjela, ovaj članak piše se sedam dana nakon ranjavanja, još hoda na tri noge, otok sa vrata joj se povukao i danas je dozvolila da je slikamo- doduše samo na tren i opet je odlučila da bježi.... i sigurno je u pravu i treba bježati od ljudi ovakvih kakvi jesu i od ubice i onog ko mu je dao pušku i ovlastio ga da to radi u naseljenom mjestu na očigled djece koji vole tog psa, hrane ga i čuvaju.

- Valjda će ovaj članak doprijeti do svjesti nas građana da učinimo sve da do ovakvih brutalnih, sadističkih ubistava više ne dođe i da se ubica koji hoda među nama pozove na odgovornost i spriječi da nalazi svoje zadovoljstvo u ubijanju.

SVETLANA MIŠELJIĆ

ISTOČNA ILIDŽA

VOJKOVIĆI

28.09.2008.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Gost
Gost

KomentarNaslov komentara: Re: Pokusaj ubistva u Vojkovicima   Mon Sep 29 2008, 20:35

jadna malecka bas mi ju je zao i prelijepa je aa zasto policija nije nista poduzela ipak je to u naseljenom mjestu mogao je nekoga ubiti osim sto je pokusao ubiti malecku pajki pajki pajki pajki pajki pajki pajki pajki bicefrke bicefrke bicefrke bicefrke bicefrke bicefrke bicefrke bicefrke taj je budala on je psihopata j... ga onaj ko mu dade pusku u ruke...................................................................................................................................hehe da ti kazem imas pravopisni gresaka milion al to nije vazno hehehhe imam i ja kolko hoces i ova kujica me podsjeca na jednog mo psa koji je isto ubijen iz puske prije 2 godine imao je situ njusku i oblik glave samo je bio zuckaste boje Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin

Broj komentara : 730
Registration date : 2007-07-31

KomentarNaslov komentara: Re: Pokusaj ubistva u Vojkovicima   Wed Oct 15 2008, 09:13

za ovakvu sortu ˝ljudi˝ treba napraviti ustanove zatvorenog tipa, patologija ziva..jasno mi je da ovakvi morbidi postoje, ali mi nije jasno kako oni koji se trebaju oglasiti, i stati u nasu zastitu, ne cine apsolutno nista...
nedavno sam se vratila iz inostranstva, i nisam mogla vjerovati kako kod njih savrseno funkcionira sistem zastite zivotinja..ali mi smo izgleda posebna sorta..

Vidi profil korisnika
velja
starosjedioci
starosjedioci

Broj komentara : 882
Registration date : 2007-08-04

KomentarNaslov komentara: Re: Pokusaj ubistva u Vojkovicima   Wed Oct 15 2008, 11:05

D. (citat):
za ovakvu sortu ˝ljudi˝ treba napraviti ustanove zatvorenog tipa, patologija ziva..jasno mi je da ovakvi morbidi postoje, ali mi nije jasno kako oni koji se trebaju oglasiti, i stati u nasu zastitu, ne cine apsolutno nista...
nedavno sam se vratila iz inostranstva, i nisam mogla vjerovati kako kod njih savrseno funkcionira sistem zastite zivotinja..ali mi smo izgleda posebna sorta..
Dobro nam se vratila.
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
D.
Admin
Admin

Broj komentara : 730
Registration date : 2007-07-31

KomentarNaslov komentara: Re: Pokusaj ubistva u Vojkovicima   Thu Oct 16 2008, 12:49

dankesen Veljo Smile vidimo se ovih dana...

da se vratim...nisam znala da i kod nas je na snazi to harancenje lovacko, znala sam za Brezu i sl. ali me ovo pravo iznenadilo...treba lijepo nekom nabrijanom siledziji dat 50 maraka da ga malo ˝prevaspita˝ pa da ostatak zivota provede s puskom cuvajuci svoja ledja

Vidi profil korisnika
bony
aktivisti
aktivisti

Broj komentara : 18
Registration date : 2008-11-30

KomentarNaslov komentara: Re: Pokusaj ubistva u Vojkovicima   Mon Dec 01 2008, 19:39

Citat :
da se vratim...nisam znala da i kod nas je na snazi to harancenje lovacko, znala sam za Brezu i sl. ali me ovo pravo iznenadilo...treba lijepo nekom nabrijanom siledziji dat 50 maraka da ga malo ˝prevaspita˝ pa da ostatak zivota provede s puskom cuvajuci svoja ledja

1000 puta sam se potpisivala da naprave dom za zivotinje, ali nikad ga nisu otvorili. Mad
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
dixiepixie
novi kolačić :)
novi kolačić :)

Broj komentara : 9
Registration date : 2009-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Pokusaj ubistva u Vojkovicima   Fri Jan 16 2009, 16:43

id*ot je*emu mater onu njegovu seljacku,jadna malecka Bog zna gdje je sad i sta radi,mozda je vec ubijena nedo Dragi Allah!jednom sam setala po sarajevu i vidjela sam istog takvog psa krvavog,ranjenog i na tri noge,pozvala sam je imenom Malecka nije zeljela ni da me pogleda ali je dosla ,malkice mi je vjerovala povela sam je kuci dala joj hrane i vode,pa mozda je to ona,stalno hoda po vogosci ali kad je neko tu negdje se skloni,znam to jer je svaki dan gledam kroz prozor,jako mi je zao!

P.S.:je*o sebe onaj ko mu dade pusku i pravo da puca na psa,id*iot je*o mater svoju onu pi*kastu seljacku odvratnu Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad Mad znam da sam bezobrazna al fakat eee taj pas imapravo zivjeti Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Na vrh Go down
Vidi profil korisnika
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Pokusaj ubistva u Vojkovicima   

Na vrh Go down

Pokusaj ubistva u Vojkovicima
Na vrh 
Stranica 1/1