POMOZIMO IM...!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
POMOZIMO IM...!!!

S nadom da ćemo zajedno uspjeti...
 
HomeHome  PortailPortail  TražiTraži  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 vegetarijanstvo

Go down 
+14
ToLive4
sofi
Aida_maca
tinchy
alma
celine
Darius_Maximus
t_bejbe
designerlejla
D.
Hitman
Dijanam
Pitdog
animal lover
18 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyWed Oct 24 2007, 23:15

nasla sam na netu zanimljiuve podatke o fizionomiji biljojeda i mesojeda
prepisat cu vam

MESOJEDI
imaju pandže
nemaju pore na koži; znoje se preko jezika
imaju oštre očnjake za trganje, nemaju ravne kutnjake za žvakanje
imaju male pljuvačne žlijezde (nisu im potrebne za pretprobavu žitarica i voća)
imaju jaku klorovodičnu kiselinu za probavljanje mesa
crijeva su im tri puta duža od dužine tijela (tako se raspadnuto meso brzo izbacuje iz organizma)

BILJOJEDI
nemaju pandže
znoje se kroz pore na koži
nemaju oštre očnjake,imaju ravne kutnjake
imaju dobro razvijene pljuvačne žlijezde (potrebne za pretprobavu žitarica i voća)
želučana kiselina je deset puta slabija nego kod mesojeda
imaju crijeva šest puta duža od dužine tijela


ČOVJEK
nema pandže
znoji se kroz pore na koži
nema oštre očnjake, imaju ravne kutnjake
ima dobro razvijene pljuvačne žlijezde (potrebne za pretprobavu žitarica i voća)
želučana kiselina je deset puta slabija nego kod mesojeda
Na vrh Go down
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyWed Oct 24 2007, 23:17

Jos sam zaboravila dodati da i covjek kao i ostali biljojedi ima crijeva 6 puta duza od duzine tijela.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyThu Oct 25 2007, 00:08

ovo je mimo svih propisa o trnasportu a i uklapa se o trenutnoj diskusiji o vegetarijanstvu
velja pas
vegetarijanstvo - Page 2 SAovce12
Na vrh Go down
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyThu Oct 25 2007, 00:17

Strasno!!Gotovo svakodnevno se susrecemo sa ovakvim slikama.... Sad Nedavno je pored mene proslo slicno vozilo pretrpano pilicima Sad Bila sam jako tuzna i ljuta u isto vrijeme Mad .Doslo mi je da auto gadjam kamenjem Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Gost
Gost




vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyThu Oct 25 2007, 00:17

eh moj cika veljo sta se mi svega necemo nagledati!
a pogotovo kad je bajram!!
Vidjam ja i telad, pa mi prosto bude zao jer znam da ce pod noz.
a gleda onim umiljatim velikim okama andjelak
Na vrh Go down
Darius_Maximus
aktivisti
aktivisti
Darius_Maximus


Broj komentara : 89
Age : 39
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-10

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyThu Oct 25 2007, 02:02

Da se i ja upisem ovdje, ali samo zelim da naglasim da ne zelim svadje i sl., jer kao sto D. rece, privatna je stvar sta covjek jede i zasto...

Kao prvo, ljudi o davnina jedu meso, ne zato sto su znali da ima dobar ukus, nego zato sto su bili "nomadi" tj. nisu se skrasavali i uzgajali biljke, za koje treba dosta da se uzgoje, da bi se od njih dobilo jelo... Meso daje dovoljno energije, moze se jesti uz malo pripremanja, itd. To sto ljudi nisu imali zube da zakolju zivotinju, kao mesozderi, su nadoknadili alatom, i kazu da je cudo sto je covjek, koji nije najsavrsenija "zivotinja" dosegla svaki djelic ove planete, ali to je iskljucivo zbog nase prilagodljivosti, uma, alata...

S druge strane, uzgajanje biljaka je (obicno) zahtjevan posao... Ne moze svaka biljka svugdje uspjeti, zemljiste, klima, itd. su bitni. Takodjer, treba vremena da se uzgoji plod, koji ce se iskoristiti, i tako dalje... I biljke se danas, kao i zivotinje, uzgajaju "industrijski", proizvodnja je sve jeftinija, ali to je, u oba slucaja, vec ekonomsko pitanje. Puno je nezdravog i povrca i voca, spricanje...

Sve su to razlozi zasto su se ljudi okrenuli mesu, kao jednom od nacina ishrane...

Sto se danasnje situacije tice, mislim da smo se malo kasno sjetili ovoga, jer je usljed industrijalizacije planeta na koljenima, zivotinje nemaju vise stanista koja su prije imali, kao npr. bizon, koji se nikada vise nece moci kretati Amerikom kao sto se nekada kretao, tj. jedina opcija su rezervati...

Dalke nije sve crno-bijelo.

Da se razumijemo, ja jedem meso (koje iznenadjenje Wink), ali ne bih nikada mogao zamisliti zivot ni bez krompira, paradajza, luka, mlijeka i sl.
Svakome svoje, samo ne volim kada se lijepe etikete neke, kao da jedni zive ispravno, a drugi ne...

Pozdrav! Very Happy

P.S. Znam da je ovo malo nabacano, ali bolje sad trenutno ne mogu... Very Happy
Na vrh Go down
celine
aktivisti
aktivisti
celine


Broj komentara : 51
Age : 46
Location : BL
Registration date : 2007-09-28

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyThu Oct 25 2007, 10:00

Joj vegeterijanstvo!!! Ja u zadnje vrijeme ozbiljno razmišljam o tome... Ali nekako me strah da necu uspjeti. Zaista se divim osobama koje uspijevaju. Ja ne jedem meso cesto, uglavnom ribu i piletinu... I voljela postati vegeterijanac iz samo jednog razloga, a to je sto mi je stvarno zao životinja. Valjda cu uskoro skupiti snage bar da probam...
Nemoj te me pogrešno razumjeti, meni je, kad su u pitanju životinje koje nam služe za hranu, više žao njihovog života nego njihove smrti. Mislim da se ne mogu porediti npr. koke koje slobodno hodaju po dvorištu i one koje stanuju u kavezima manjim nego one same. Slično i s npr. kravama koje hodaju po pašnjacima i one koje su lancima vezane u farmama.
Mozda bi i neka globalna akcija trebala biti usmjerena u tom pravcu, da se i tim životinjama, životinjama koje služe za hranu ljudima obezbjede normalni uslovi bar dok su žive. Mislim da bi ovo bilo puno realnije nego pokušati uticati na 6 milijardi ljudi da postanu vegeterijanci.
Na vrh Go down
D.
Admin
Admin
D.


Broj komentara : 730
Age : 37
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-07-31

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyThu Oct 25 2007, 11:28

ja tacno ne znam koliko svjetske populacije cine vegetarijanci..
kao prvo ono sto sam primijetila je da ljudi se opredjele na ovaj nacin ishrane iz mnogobrojnih razloga, neki zele postati zdraviji, znam ljude koji su oboljeli od karcinoma pa predju u vegetarijance, do naravno onih koji ne zele da zivotinja zbog njih pati i stoga se odricu mesa...
svi ovi razlozi su jako subjektivni, ali osvrnucu se na ovaj zadnji, mislim da je vecina populacije na svijetu ˝mesozderska˝ i da bi se spasile sve zivotinje koje se koriste za hranu potrebno je puno vise od sacice vegetarijanaca, koji mislim i jesu sacica u odnosu na broj onih koji se ne odricu mesa, ali eto, ako nista ako ne jedes meso svjestan si da nisi nista promijenio posebno, ali isto znas da nema tvoga udijela u cijeloj toj industriji i osjecas se bolje Wink
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyThu Oct 25 2007, 12:45

Vegetarijanci u nasim krajevima cine mali dio populacije. Mozda par procenata... Ali na primjer u UK ili USA to nije tako nepoznato.
Ne bih da namecem svoje misljenje drugima, svi smo razliciti, jedino iskreno preporucujem mesojedima da razmisle sta unose i da bar izbjegavaju brojelere jer je prirodno nemoguce da pile od 40ak dana ima 1.5kg i da je istovremeno cisto od antibiotika i razlicitih preparata koji ubrzavaju rast. Te zivotinje ni svjetla ne vide niti trave probaju, skroz su bijele koze za rasliku od onih starih "domacih piladi". Jednom sa sa Veljom isla gledati neku potencijalnu zemlju za azil i prodjemo mi tako pored stada ovaca. Skoro sve hramlju i pravo su "nelijepe" za pogledati. Razlog - gazda stedi na zivotinjama i umjesto da ih vakcinise njega nije briga je to meso on nece jesti. A u mesnici ne pise dosta toga...
Ako ne zbog njih, zivotinja, razmislite zbog sebe. Srecom zivimo u dosta nerazvijenoj zemlji (to je tacno svidjelo nam se ili ne), zemlji koja ima dosta pasnjaka, gdje se ljudi bave uzgojem manjeg broja zivotinja, gdje ima onih baka (poput moje) koja pusta svoje i kokoske i patke i curke da setaju dvoristem. Mozda je malo skuplje, ali je i eticki ispravnije i zdravije.
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyThu Oct 25 2007, 16:00

Vegetarijanstvo je jako popularno vani i sve vise ljudi se odlucuje na tu vrstu prehrane.Neki iz etickih, neki iz zdravstvenih razloga.To mi je potvrdio i prijatelj koji je pola godine zivio u Americi i bio pravi vegetarijanac.Kaze da ga je bilo stid naruciti nesto od mesa kad su svi oko njega bili vegetarijanci.Cak se i u Hrvatskoj sve vise ljudi odlucuje na vegetarijansku prehranu, imaju svoja udruzenja i rade na podizanju ljudske svijesti o stetnosti mesne industrije kako na covjekovo zdravlje, tako i na okolinu.O mucenju jadnih zivotinja necu ni da pisem, to je zaista prestrasno sto im se radi.Slazem se Darius_Maximus da je i voce i povrce danas zatrovano i prskano pesticidima, ali sreca je u tome sto se trljanjem i pranjem moze otkloniti makar dio tih otrovnih supstanci sa njihove povrsine dok mesojedi meso ne mogu oprati od otrovnih sastojaka nikakvim pranjem. Zivotinje koje jedu zatrovanu stocnu hranu taloze pesticide i koncentriraju ih u svojim masnim naslagama.Nasla sam na stranici www.prijatelji-zivotinja.hr odgovor na tvoju tezu da ljudi od davnina jedu meso (ne osporavam), pa cu prekopirati dio teksta:
Nikada u cijeloj svojoj povijesti nisu ljudi jeli toliko mnogo hrane životinjskog podrijetla kao što to činimo sada. Danas i bogati i siromašni mogu kupiti takvu hranu, a to je uglavnom rezultat novih metoda kojima se smanjuju troškovi pri uzgoju životinja za 'hranu'. Farme na kojima se uzgajaju životinje za prehrambenu industriju svojim metodama uzgoja izazivaju toliko masovnu i opsežnu patnju kakva još nikada do sada nije viđena u poljoprivrednoj proizvodnji. Osim toga, ljudska populacija danas je brojnija nego ikad prije. Milijuni ljudi koji konzumiraju životinjsko meso ujedno znači da se i milijuni tona litara vode širom svijeta uzimaju od siromašnih kako bi se nahranila stoka bogatih; i kao posljedica takve prakse ostaju milijuni tona izmeta koji uništavaju tlo, pitku vodu i ozonski omotač. K tome treba pridodati i činjenicu da danas ne samo da imamo dokaze kako je prehrana čovjeka bazirana na namirnicama biljnog podrijetla zdravija već također imamo i mnogo ne-životinjskih proizvoda koji su nam sada vrlo lako dostupni (npr. sojino mlijeko, sir, jogurt, puding, sladoled, tofu, tempeh) te mnogi drugi zdravi i vrlo ukusni proizvodi koji čine prijelaz na vegansku prehranu lakim.
Na vrh Go down
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyFri Oct 26 2007, 18:00

http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=chew_on_this
svaki komentar je suvisan Sad
Na vrh Go down
Gost
Gost




vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptySat Oct 27 2007, 01:48

U prilog onome sto je napisala animal lover ja cu nadodati samo ono sto sam nedavno procitala negdje, a to je da amerikanci ne znaju svih 10 Bozijih zapovijedi, ali zato znaju sastojke hamburgera u McDonaldsu. I nije ni cudo sto je vecina populacija danas u americi pretila.
Ni nama nije mane, kad vidim da se djeca dave u tim hamburgerima i ostalim proizvodima koji su premasni, dodje mi zlo.
Danas je nazalost situacija takva da se necemo zapitati cak ni kada vidimo na Tv -u o mucenju tih zivotinja da mozda grijesimo sto jedemo takve prizvode, ili kad cujemo sta te zivotinje jedu tj. cime ih hrane i koliko je to nezdravo ne samo za njih nego i za nas, vec se vodimo onim yummy yummy ukusom i silnim reklamama kojima nas pune.
A ja sam danas uzivala u obrocima bez mesa, samo voce, povrce, razne salate. I BOLJE SE OSJECAM flower
Na vrh Go down
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptySat Oct 27 2007, 12:49

Bravo Laro cheers
Na vrh Go down
alma
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 28
Registration date : 2007-08-27

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptySat Oct 27 2007, 12:53

Nothing will benefit human healt and increase the chances for survival of life on eart as much as the evolution to a vegetarian diet. ,, Albert Einstein''.

Ako mislite da zivotinje imaju pravo na zivot mozete postepeno prelaziti na vegetarijansku hranu.To nije jedini razlog zasto izbaciti meso iz prehrane imajuci u vidu da bio-industrija stravicno djeluje na njihovo zdravlje(kravlje ludilo, pticija gripa,svinjske bolesti itd) koje se reflektuje i ima fatalne posljedice na nase zdravlje.
Vecina ljudi smatra vegetarijanstvo jako komplikovano ,strah da nece uspjeti ili ustrajati, recepti…..Ili kako cu se odreci okusa mesa npr. cevapa, sunke…
Motivacija I spoznaja da zivotinje imaju prava na zivot, konacno, da su vam draze zive naego na tanjiru moze uciniti svasta.
Nazalost, ja sam semi vegetarijanac, ( izbacila meso svih kopnenih zivotinja) ali sam misljenja da je I mala promjena bolja nego citav zivotni vijek konzumirati sve mesne proizvode.
Vjerujte , da nije tesko odreci se imajuci na umu da je danas veliki dijapazon ishrane i da vam mesu ne bi nedostajalo. Ako imate na umu da pastu mozete spremiti na hiljadu nacina govori vam mnogo.Dakle, prelazak na semi prehranu je idealan, jer postepeno navikavate organizam,pogotovo ako ste godinama jeli meso ili preradjevine od mesa. Motivacija je bitna ali dovoljno je pogledati scene iz klaonica da vam biftek ili steak ne bi vise pao na pamet.

Dole navedena podjelu vegetarijanci ne priznaju –njihova teorija ili jedes ili ne jedes meso, pojam semi vegetarijanac u njihovom rijecniku ne postoji.

Pisco vegetarijanac-konzumira samo ribe I plodove mora
Vegetarijanac-konzumira samo jaja I mlijeko
Totalni vegetarijanac- ne konzumira gore nabrojane vrste mesa I mlijecne proizvode ali nosi kozne cipele ili predmete od koze
Veganisti-najextremniji sve ovo gore nabrojanu ne postoji u njihovom svakodnevnom zivotu produkte , testirane na zivotinjama ne koriste .

ZATO< NE BUDITE NEODLUCNI STO PRIJE POCNETE TIM PRIJE SPASAVATE NEDUZNE ZIVOTE. al
Na vrh Go down
Dijanam
starosjedioci
starosjedioci
Dijanam


Broj komentara : 403
Age : 29
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-05

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptySat Oct 27 2007, 20:45

vegani su rijetki...
Dosta veliki broj ljudi zaboravi da su zivotinje cesto koristene za testiranje proizvoda. Onaj mali zeko je veoma vazan, on znaci da proizvodi nisu testirani na zivotinjama - AVON na primjer.
A bunde? Sve one vjestacke plavuse sa krznima, i nogice lisica koje vise oko vrata - ako bi neko rekao da je moderno ja mislim da bi okacile i nogice drugih zivotinja, samo da budu IN... Pitam se da li su svjesne na koji nacin se zivotinje ubijaju da bi one uzivale u njihovom krznu. I da li bi bile spremne pogledati snimke ubijanja, patnju, uzasnu smrt koja ima samo jedan cilj - popraviti izgled bogatih zena, omoguciti im da u svojim sopstvenim ocima postale lijepe...
Na vrh Go down
http://www.animalsmatter.org
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptySun Oct 28 2007, 00:12

Ako zelite mogu vam prekopirati crnum i bijelu listu proizvoda koji su/nisu testirani na zivotinjama.Ja se trudim kupovati proizvode koji nisu testirani na zivotinjama i za sad mi dobro ide Wink
Na vrh Go down
t_bejbe
starosjedioci
starosjedioci
t_bejbe


Broj komentara : 173
Age : 39
Location : Sarajevo, Dobrinja
Registration date : 2007-08-09

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptySun Oct 28 2007, 23:31

molim te postavi nam tu listu. ja se svaki put ubijem po interexu trazeci negdje oznaku da proizvod nije testiran na zivotinjama, ali ne mogu to nigdje da nadjem.

ako to objavis, puno bi mi pomoglo jer stvarno ne zelim da kupujem te proizvode.
Na vrh Go down
http://www.nolimit.co.ba
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyMon Oct 29 2007, 00:31

CRNA LISTA

Neetičke tvrtke čiji su proizvodi i/ili sastojci testirani na životinjama.

Molimo bojkotirajte ih!

Bausch & Lomb
Beiersdorf (Atrix, Eucerin, La Prairie, Labello, Nivea)
Chesebrough-Ponds (Cutex, Faberg, Vaseline)
Church & Dwight (Lady's Choice, Nair)
Colgate-Palmolive Co. (Ajax, Fab, Hills Pet Nutrition, Mennen Co., Palmolive, SoftSoap, Speed Stick)
Gillette Co. (Braun, Duracell, Flair, Liquid Paper, Oral-B, Parker Pens)
GlaxoSmithKline (Aquafresh, Binaca, Nicorette, Sensodyne, Strep)
Henkel (Bref, Clin, Kaloderma, Opti, Persil, Perwoll, Pril, Pur, Rex, Silan, Solea, Somat, Weisser Riese, Schwarzkopf & Henkel-Bac, Fa, Krizia, Palette, Poly, Schauma, Sergio Tacchini, Taft, Vademecum, Vision)
Johnson & Johnson (Aveeno, Clean & Clear, Neutrogena, ROC)
Kimberly-Clark Corp. (Cottonelle, Huggies, Kleenex, Kotex, Pull-Ups, Scott Paper)
L'Oréal (Anais Anais, Bilage, Biotherm Cosmetics & Skin Care, Cacharel, Garnier, Giorgio Armani, Helena Rubinstein, Lancôme, Logics, Matrix Essentials, Maybelline, Ombrelle, Ralph Lauren Fragrances, Redken, Soft Sheen, Vichy, Vital Nutrients)
Nina Ricci
Pfizer (Plax)
Pliva (Venotrex)
Procter & Gamble Co. - P&G (Alfred Dunhill, Alldays, Always, Anna Sui, Antikal, Ariel, Atkinsons, Attends, Bess, Blend-a-Dent, Blend-a-Gum, Blend-a-Med, Blendax Anti Belag, Bogner, Bold, Bruno Banani, Camay, Carrera, Certina, Certina Med, Charles Jourdan, Cheer, Chiemsee, Chlorhexamed, Cindy Crawford, Clearasil, Comet, Cover Girl make up, Crest, Dash, Daymed, Ellen Betrix, Escada, Extase, Fairy, Firmodent, Gabriela Sabatini, Gabriele Strehle, Galileo, Gerry Weber, Ghost, Gillette Series, Giorgio Beverly Hills, Globe, Gucci, Head & Shoulders, Henry M Betrix, Herbal Essences, Hervé Léger, Hugo Boss, Ivory, Jean Patou, Lacoste, Laura Biagiotti, Lenor, Luvs, Marc O'Polo, Max Factor make up, Max Mara, Medinait, Meister Proper, Mexx, Mont Blanc, Muelhens, Naomi Campbell, Naturella, Oil of Olaz, Old Spice, Otto Kern, Pampers, Pantene, Pantene Pro-V, Pringles Chips, Priscilla Presley, Procter & Gamble, Puma, Rochas, Scannon, Secret Deodorant, Shulton, Sir, Spic & Span, Sumatra, Sure, Tempo, Tide, Tom Tailor, Tosca, Trussardi, Valentino, Vidal Sassoon, Wash & Go, The Wella Corporation-Sebastian, Wick, Wick Vaporub, Yardley, Yohji Yamamoto, Zest)
Reckitt Benckiser (Airwick, Ava, Calgon, Calgonit, Easy Off, Fibish, Harpic, Lysol, Mop & Glo, Old English, Resolve, Spray 'N Wash, Vanish, Veet, Woolite, Coty-Adidas, Calgon, Calvin Klein, Celine Dion, Cerruti, Chipie, Chloé, Chopard, Cindy Adams, Club Med, David Beckham, Davidoff, Esprit, Glow, The Healing Garden, Isabella Rossellini, Jennifer Lopez, Jette Joop, Jill Sander, JOOP!, Jovan, Kenneth Cole, Kimora Lee Simmons, Lagerfeld, Lancaster, Marc Jacobs, Mary-Kate and Ashley Olsen, Miss Sixty, Monsoon, Nautica, Nikos, Parera, Pierre Cardin, Rimmel, Roland Garros, Roots, Sarah Jessica Parker, Stetson, Vera Wang, Vivienne Westwood)
S.C. Johnson (Drano, Edge, Fantastik, Glade, OFF!, Oust, Pledge, Scrubbing Bubbles, Shout, Skintimate, Windex, Ziploc)
SCA Hygiene Products AB
Schering-Plough (Bain de Soleil, Coppertone, Dr. Scholl's)
Shiseido Cosmetics
Unilever (Axe, Calvin Klein, Cerruti parfemi, Chloe, Cif, Diversey, Domestos, Dove, Elida Gibbs, Elizabeth Arden, Fabergé, Finesse, Helene Curtis, Henry Cotton's, Impulse, Lagerfeld parfemi, Lever Bros, Lux, Max Azria, Omo, Rexona, Signal, Suave, Sunsilk, Valentino parfemi)

BIJELA LISTA

Etičke tvrtke čiji proizvodi i sastojci nisu testirani na životinajma.

Molimo da ih podržite tako što ćete kupovati njihove proizvode!

Annyer
AquaSource (Natural BEING Skin Care)
Atea (Elements Natura)
Atlantic Grupa (Neva-Melem, Plidenta, Rosal, Soleval)
Aubrey Organics
Avon
Bioaromatica (Aromatica)
BioMelissa
Biovitalis (Bioherbal, Herba Mare)
Damjana (Classic)
ESI
Eudermic
Farmaceutici Dottor Ciccarelli (Cera di Cupra)
Forever Living Products
Fran Wilson Cosmetics / Beauty Solutions, Ltd (L de L Retinol Cosmetics)
Freeman Cosmetics Corp.
Frenchtop Natural Care Products (Hennaplus)
Ginger kozmetika (M'Claire)
Hans Hansel (Logona Naturkosmetik und Heilmittel)
JADRAN Galenski laboratorij (Adrience, Holyplant, SMM, Suncobran, Pantexol)
John Masters Organics
Juice Beauty
Kozmetika Afrodita
L'Erbolario
L'Occitane
Laboratorij Dr. Džanić (Hygieia, Mirisija)
Labud
Lek Kozmetika (Amai, Green Line)
Lush
Marks & Spencer
Meteor
Milla (Issa, Lee, Naily, Rea)
Montagne Jeunesse (1 Night Stand, Chantelle, Davinci, Model Secrets)
Oleal
Olival
Olivella
Oriflame
Paul Mitchell
Primavera Life
Sapio (Ulola)
Saponia (Arf, Bioaktiv, Brinell, Di Sunprotection, Faks Helizim, Frutella, ID, Kaina, Lahor, Likvi, Nila, Ornel, Plavi Radion, Rubel, Tipso, Vim, Zirodent)
Saxa
Sinclair & Valentine
TIGI Haircare (Bed Head, Body, Catwalk)
TITANIA Fabrik
Too Faced Cosmetics
Urtekram
Wala (Dr. Hauschka Skin Care)
Žana kozmetika

SIVA LISTA

Tvrtke koje se nisu u potpunosti ili uopće očitovale o svojoj politici testiranja ili ne obraćaju pozornost na to jesu li sastojci koje nabavljaju testirani na životinjama.

Kupnja ovih proizvoda je na vlastitu savjest i odgovornost!

abalico cosmetic conceptionals
AGGF Cosmetic Group
Alberto-Culver Company (St. Ives)*
Ales Groupe*
alessandro International
Alman Group (Roug)
Altea (Naturerbe)
Amway
Arkopharma
ARTDECO cosmetic
Artsana (Chicco, Korff)
Athena's (Frutti del sole)
Australian Gold
Basis
Bausch & Lomb World Headquarters
Benetton Group
Biofarm
Biokozmetika (Cupko)*
Biosline
Blistex*
body cosmetics international
Bodywise (Natracare)
Bourjois
Brač fini sapuni
Burnus
California Tan Inc.
Carita
CarlodiRoma
Carma Laboratories, Inc.*
Chanel
Clarins*
Collistar
Consulta-Belgium
Corsair Toiletries
Cosmopolitan Cosmetics
Cosnova
De Lauriel*
Deborah Group*
Decleor
Dessange
Dior Cosmetics
DM - Drogerie Markt (Alana, Alverde, Babylove, Balea, Dontodent, Ebelin, Jessa, Profissimo, Réell'e, S-he stylezone, Saugstark+sicher, Sundance)*
Doetsch Grether
Donna Karan
Dr. BABOR
DR. GRANDEL Group of Companies (Phyris Cosmetics)
Dr. Scheller Cosmetics (Apotheker Scheller, Manhattan)
Dr. Theiss Naturwaren
Enliven
Erdal-Rex (Frosch, Rorax)
Erkul Cosmetics
Estée Lauder Companies/Laboratories Darphin*
Eugene Perma
Euroitalia
Eveline Cosmetics
Fairness (Gelcap, Genera)
Formasana
French Soaps
Gaba
Gatineau
GNLD
Gosh Cosmetics
Guaber
Guerlain Parfumes*
Haus Schaeben**
Herbalife Plaza
HiPP
Ilirija
Insako (Nimfea)*
Ismeg (Brambles and Moor, Brutia, Frais Monde)
Joico
JUST Ulrich Jüstrich AG
Kanebo International
Kao Brands Company
Keune Haircosmetics*
Kneipp-Werke
Krka (Corident, Fitoval, Sun Mix, Vitaskin)
L'Angelica Instituto Erboristico
Laboratoire Nuxe
Laboratoires LIERAC
Laboratoires Omega Pharma France
Laboratoiers Physcience
Laboratoires Pierre Fabre (Avene, Ducray, Galenic)
Lacote/Guam
M. Kappus
Manetti & Roberts (Neutro Roberts)
Mann & Schröder (Fruttini)
MAVALA International SA
Medipharma Homburg
Micys Company (Pupa)
Mirato
Murad
Müller Ltd. & Co.
Müster e Dikson Service*
NARS Cosmetics
Nestlé Nutrition (Bübchen)
OPI Products
Paglieri Profumi/Selectiva (Aqualina, Cleo, Felce Azzurra, Felce Azzura Natura, Labrosan)
Paloma Dead Sea (Jericho Cosmetics)
Parfums Givenchy*
Phytomer
Plias
PPR
Priroda liječi
Quidnovi
Research & Development Merz Consumer Care
Revlon (Almay, Jean Naté)
Ritual Cosmetics
Rufin cosmetic*
SanoViva
Sara Lee Household & Body Care* (Ambi Pur, Badedas, Catch, Delial, Depilzero, Fissan, Glysolid, Kiwi, Quenty)
Sebapharma
Soraya
Sothys
Spirig Pharma Ltd.
Straub (Bettina Barty)
Tanalize Cosmetics
Tehnochem (Kancilja)*
Thalgo
Trind Cosmetics
Unim
Upper Canada Soap & Candle Makers
Village Cosmetics
Weleda
Wilkinson Sword
Yves Rocher
Zepter International
ZnO
Legenda

*Tvrde da njihovi proizvodi nisu testirani na životinjama, no poslali su samo općeniti odgovor

**Odbili su odgovoriti na naš upitnik
Na vrh Go down
tinchy
starosjedioci
starosjedioci
tinchy


Broj komentara : 645
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-08-01

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyMon Oct 29 2007, 00:43

Nije nesto veliki izbor ovih koji nisu testirani na zivotinjama.. Svaka im cast, ali opet ce vecina ici za ovim prvim navedenim tj. onim koji jesu testirani na zivotinjama..
Na vrh Go down
http://www.sossarajevo.blogger.ba
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyMon Oct 29 2007, 18:00

Slazem se Sad .Ja se trudim kupovati proizvode koji nisu testirani na zivotinjama, kao sto je oriflame i avon kozmetika,saponija osjek (fax, ornel..).Makar nesto, u moru proizvoda testiranih na jadnim zivotinjama.....
Na vrh Go down
alma
aktivisti
aktivisti



Broj komentara : 28
Registration date : 2007-08-27

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SUPER LISTA   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyMon Oct 29 2007, 18:29

Hvala za listu, naravno da je masa produkata testiranih na zivotinjama , koji izdvajaju ogromne sume novca na reklame i u nasim ocima postaju brand i cool. Treba ih zaobici i na bijeloj listi pronaci produkte koje mozete godinama koristiti, stvar navike.Ako izdvojimo Saponiu vidimo siroku ponudu produkata za pranje i ciscenje.Izdvojite jos jednu ili dvije kozmeticke linije i that's it.

VEGETARIJANSTVO- NE BUDITE NEODLUCNI, SPASITE NEDUZNE ZIVOTE
Na vrh Go down
Gost
Gost




vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyWed Oct 31 2007, 01:21

Dijanam (citat):
vegani su rijetki...
Dosta veliki broj ljudi zaboravi da su zivotinje cesto koristene za testiranje proizvoda. Onaj mali zeko je veoma vazan, on znaci da proizvodi nisu testirani na zivotinjama - AVON na primjer.
A bunde? Sve one vjestacke plavuse sa krznima, i nogice lisica koje vise oko vrata - ako bi neko rekao da je moderno ja mislim da bi okacile i nogice drugih zivotinja, samo da budu IN... Pitam se da li su svjesne na koji nacin se zivotinje ubijaju da bi one uzivale u njihovom krznu. I da li bi bile spremne pogledati snimke ubijanja, patnju, uzasnu smrt koja ima samo jedan cilj - popraviti izgled bogatih zena, omoguciti im da u svojim sopstvenim ocima postale lijepe...

jao dijana sto si ovo dobro rekla!!!

Animal lover svaka cast na listi!!!!
Budem je isprintala da mi je uvijek pri ruci sto koje proizvode NE trebam kupovati. I love you
Na vrh Go down
designerlejla
starosjedioci
starosjedioci
designerlejla


Broj komentara : 131
Age : 52
Location : Tuzla
Registration date : 2007-08-16

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyWed Oct 31 2007, 10:34

Dijanam (citat):
vegani su rijetki...
Dosta veliki broj ljudi zaboravi da su zivotinje cesto koristene za testiranje proizvoda. Onaj mali zeko je veoma vazan, on znaci da proizvodi nisu testirani na zivotinjama - AVON na primjer.
A bunde? Sve one vjestacke plavuse sa krznima, i nogice lisica koje vise oko vrata - ako bi neko rekao da je moderno ja mislim da bi okacile i nogice drugih zivotinja, samo da budu IN... Pitam se da li su svjesne na koji nacin se zivotinje ubijaju da bi one uzivale u njihovom krznu. I da li bi bile spremne pogledati snimke ubijanja, patnju, uzasnu smrt koja ima samo jedan cilj - popraviti izgled bogatih zena, omoguciti im da u svojim sopstvenim ocima postale lijepe...

...
Kao modni dizajner reci cu vam da KRZNO NIJE MODERNO i vecina svjetskih dizajnera se odrekla prirodnog krzna i koristi "ekolosko krzno". Samo na primitivcima mozete vidjeti bunde od pravog krzna, a da ne spominjem lisice, kune i ostale zivotinje koje vjesaju oko vrata...Neki nasi samoproglaseni dizajneri (jer vecina nisu zavrsili odgovarajuci tj. tekstilni fakultet) misle da su jako pametni promovirajuci krznene odjevne predmete Mad Samo cekam svojih pet minuta da ih "ubacim u masinu", pa cemo vidjeti tko ce se zadnji smijati...Upravo takvi ljudi me jos vise motiviraju da nastavim studij (diplomski) i za 2-3 godine kada budem magistar dizajna sve cu ih ismijati Twisted Evil
...
Zbog toga sam vec rekla da svaki pojedinac mora biti NAJBOLJI u svojoj struci, jer se samo tako mozemo boriti protiv onih koji ne znaju i nece da znaju da i zivotinje imaju ista prava na zivot kao i ljudi...
Na vrh Go down
animal lover
starosjedioci
starosjedioci
animal lover


Broj komentara : 140
Age : 42
Location : zenica
Registration date : 2007-10-02

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyWed Oct 31 2007, 20:44

Evo nesto za sve neodlucne.....polsije ovih snimaka mislim da ce malo ko pozeljeti pojesti meso ili nositi krzno i kozu....... Shocked

http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=chew_on_this

http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=meet_your_meat

http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=fur_farm

http://www.petatv.com/tvpopup/Prefs.asp?video=testing123

Zaista prestrasno!!!!!! I kazite da covjek nije najveci egoisticni monstrum, najvece zlo koje je ova planeta ikad imala Mad
Na vrh Go down
Aida_maca
novi kolačić :)
novi kolačić :)
Aida_maca


Broj komentara : 3
Age : 41
Location : sarajevo
Registration date : 2007-11-01

vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: bravo   vegetarijanstvo - Page 2 EmptyThu Nov 01 2007, 18:03

ja sam prava vegeterijanka i ponosna sam na to Cool
Na vrh Go down
Sponsored content





vegetarijanstvo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: vegetarijanstvo   vegetarijanstvo - Page 2 Empty

Na vrh Go down
 
vegetarijanstvo
Na vrh 
Stranica 2/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
POMOZIMO IM...!!! :: Ostalo :: Pričaona-
Idi na: